Kassandra Palace Hotel ***** - Kriopigi, Kassandra

ЛЕТО 2023

Услуга

НВ / FB

Оддалеченост од плажа

0 метри

Грција

Халкидики>Касандра>Хотели

Хотелот е сместен во преубава градина, со многу зеленило на самиот морски брег. Оддалечен е 1,5 км од Криопиги, 7 км од Калитеа и 9 км од Ханиоти. Вкупно 260 соби. Singles MV/SV & Doubles MV/SV (~24 m2), Doubles Deluxe GV/SSV (~27 m2), Suites Family SV (~50 m2), Suites Family Deluxe GV/SV (~50 m2), Suites Family Deluxe Private Garden (~50 m2), 2 Suites Grand SV (~60 m2). Содржи: откриен базен, спа центар за лица постари од 16 г /базен и теретана, а со доплата џакузи, козметички салон, сауна, амам, масажа и третмани за лице и тело/, интернет, паркинг, мини-маркет, конференциска сала, лежалки и пешкири за плажа бесплатни, детски базен, мини-клуб и игралиште, бар на плажа, ресторан и таверна, пинг-понг, тенис и билијар со доплата. Соби: сеф, балкон, фен, мини фрижидер, клима, сателитска ТВ, телефон, сет за кафе/чај, папучи, бежичен интернет.

Поради често менување на цените и висината на попустите,

Ве молиме за истите да се информирате директно во агенција!

моб: 070 399 359

моб: 070 279 395

Раб. време: од понеделник – петок /10:00 – 18:00 ч/

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

курс 1 еур = 62 денари

*Такса за престој не е вклучена во цената и се плаќа на лице место, на рецепција. Висината зависи од категоризација на објектот.

Cancellation policy:
24/04-12/05 & 09/10-30/10:
8-1 days prior to arrival, 50% fees
13/05- 07/07 & 11/09- 08/10:
15-8 days prior to arrival, 50% fees
7-1 days prior to arrival, 80% fees
08/07- 10/09:
22-15 days prior to arrival, 50% fees
14-1 days prior to arrival, 80% fees

Non- show or early departure for all periods, 100%

BB rates: -5.00 euros per adult. Children are free of charge.

Lunch is a set menu.

Можеби ќе Ви се допадне

Aparthotel KARAOULANIS BEACH – Agios Joanis, Pilion

ARMONIADES – Sivota, Jonski Breg

MARIA MAVRIDU – Nei Pori, Pieria

Hotel PAMPOROVO **** – Pamporovo

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel