Hristos House - Polihrono, Kassandra

ЛЕТО 2024

Превоз

Автобуски
Сопствен

Оддалеченост од плажа

250 m

Грција

Халкидики>Касандра>Полихроно

ХРИСТОС – се наоѓа на 250 метри од плажа во мирно опкружување. Куќата располага со 1/3 апартмани и 1/4 дуплекс апартмани, сите со балкон, опремена кујна, бања, ТВ, Wi-Fi, за чија брзина агенцијата не може да гарантира.  Kористењето на климата се доплаќа.

Опис на апартманите:

Апартман бр. 1 (прв кат) и бр.4 (втор кат) –  дуплекс апартман со 3 простории, две спални соби со брачени кревети и дневен престој со единечен кревет, кујна, трпезарија и 2 балкони.

Апартман бр. 2 (прв кат), бр. 5 (прв кат) – полуапартман со две простории, кујна и спална соба со брачен и единечен кревет.

Апартман бр. 3 (прв кат) и бр. 6 (прв кат) – полуапартман со две простории, кујна и спална соба со 3 единечни кревети. 

Апартман бр. 7 (втор кат) и бр. 9 (втор кат) – полуапартман со две простории, кујна и спална соба со брачен и единечен кревет.  

Апартман бр. 8  (втор кат) – полуапартман со две простории, кујна и спална соба со 3 единечни кревети. 

 

40.014169, 23.529862

ГАЛЕРИЈА

НАПОМЕНИ:

Ø  ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања

Ø  Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден се плаќа во објектот

Ø  Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

Ø  Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање (одобрување) да се смести максимум едно дете под 6 години во кревет со двајца возрасни

Ø  Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот

Ø  Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

Ø  Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд). 

Ø  За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин, попустот важи само на редовни цени.

Ø  Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Ø  Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Ø  Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето

Ø  Сместување во собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот

Ø  Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 15 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Ø  По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Ø  Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

Ø  Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој

Ø  Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата

 

Цена за превоз:

v  Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€

v  деца до 12 години 35 евра / Еден правец 30 евра.

v  Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

 

v  Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време.

v  Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

Можеби ќе Ви се допадне

RACHONI BAY Resort *** – Scala Rachoni – Tasos

MACEDONIA SKY 2 – Hanioti, Kassandra

MONIX CLUB – Zlatibor

XPERIENCE SEA BREEZE Resort 5* – Sharm el Sheikh

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel