Hotel Gorski & Spa **** - Kopaonik /centar/

ЗИМА 2019 / 2020 КОПАОНИК

Услуга

HB

Оддалеченост од центарот

Центар
ski in ski out

Србија

Копаоник

ДЕКЕМВРИСКИ ПАКЕТИ – 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.10.2019 НА УСЛУГА НОЌЕВАЊЕ

ЦЕНОВНИК ЗИМА 2020 – 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.10.2019 НА УСЛУГА НОЌЕВАЊЕ

ЦЕНОВНИК SKI OPENING – ПАКЕТИ 4 ДЕНА/3НОЌИ

Gorski Hotel & Spa Kopaonik на 20. јануари 2019 год. ја отпочна работата. Со комфорот и врвната услуга во потполност ќе ја доживеете планинска атмосфера. Со 118 комфорни сместувачки единици Gorski Hotel Kopaonik претставува право освежување во хотелската понуда на Копаоник. Во понуда се 97 луксузни соби и 21 апартман, со капацитет од 400 лица. Категорисан е со 4 ѕвездички, но според услугата, комфорот, луксузот, опременоста и квалитетот на материјалите и опремата, вреди полни 5 ѕвездички. Доколку е ваш избор Gorski Hotel & Spa Kopaonik, сигурно ќе уживате во сите зимски волшебства и престојот на планината, а самиот хотел ќе ви долови мирис и убавина на дрвото, светлината на копаоничко сонце, како и единствен поглед кон врвовите на сребрената убавица. Интересно име на хотелот потекнува од неговото природно опкружување.

 

Hotel Gorski Kopaonik се наоѓа на пешачката патека од Конаците кон hotel Grand. Уште една причина плус за избор на овој хотел е ski-in ski-out локација. 

Содржините на хотелот се: пансионски ресторан, детска игрална, конгресен центар, теретана, фризерски и козметички салон, гаража со 57 паркинг места (со доплата), ски остава, ски рент, лоби бар, а ла карт ресторан, ресторан за скиачи, Спа центар на 390 м2 /затворен базен, сауни, релакс зона, руска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум/

 

 

 

 

 

 

ГАЛЕРИЈА

*Бројот на собите на попуст е ограничен. Попустот се пресметува на услуга ноќевање.

**3. и 4. лице на помошен кревет во супериор или делукс соба остваруваат 20% попуст.

 

Специјални погодности

10% попуст на ски опрема

Цената вклучува:

Сместување на база полупансион (појадок и вечера – шведска маса)
Специјална божиќна вечера (25.12.2019)
Неограничено користење на содржините на Spa & Wellness центар: затворен базен, џакузи, соблекувална (бањарка, папучи, пешкир), релакс зона, Сауна свет, парна бања, солено-ледена соба, отворен базен со топла вода, тепидариум; теретана
Користење на отворен базен и џакузи со топла вода и поглед на ски патеки
Програма за деца од 3 – 12 год. – анимација со професионална грижа во детски клуб од 10:00-16:00h
бежичен интернет
користење на ски остава
 

Услови

Дете до 2 год со 2 возрасни на заеднички кревет бесплатно во 1/2 супериор соба и 1/2 де лукс соба
Дете 2-12 год. со 2 возрасни 50% попуст на засебен кревет
Дете 2-12 год. со 1 возрасен 30% попуст на засебен кревет
2 деца од 2-12 год. со 2 возрасни – једно дете 50% попуст второ дете бесплатно во 1/3 супериор соба и 1/3 де лукс соба
 

Цената не вклучува /задолжителна доплата со резервација/:

·         Такса за престој – 1 еур по лице на ден возрасни, 0,5 еур на ден деца од 7 -15 год, деца од 0 – 7 год. не плаќаат

 

 

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 30% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа мин 20 дена пред поаѓање. Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден.

 

Политика на откажување:

Резервацијата е валидна до полноќ на денот на пристигнување.

• 40% пенали 29-15 дена пред
• 90% пенали 14-8 дена пред
• 100% пенали 7-0 пред и во случај на no show.
во случај на предвремено напуштање на хотелот се наплаќа полна резервирана сума

Влезот во собите е по 12 ч, а напуштање до 10ч

Цената вклучува:

Сместување на база полупансион (појадок и вечера – шведска маса)
Неограничено користење на содржините на Spa & Wellness центар: затворен базен, џакузи, соблекувална (бањарка, папучи, пешкир), релакс зона, Сауна свет, парна бања, солено-ледена соба, отворен базен со топла вода, тепидариум; теретана
бежичен интернет
користење на ски остава
 

Услови

Дете до 2 год со 2 возрасни на заеднички кревет бесплатно во 1/2 супериор соба и 1/2 де лукс соба
Дете 2-12 год. со 2 возрасни 50% попуст на засебен кревет
Дете 2-12 год. со 1 возрасен 30% попуст на засебен кревет
2 деца од 2-12 год. со 2 возрасни – једно дете 50% попуст второ дете бесплатно во 1/3 супериор соба и 1/3 де лукс соба
 

Цената не вклучува /задолжителна доплата со резервација/:

·         Такса за престој – 1 еур по лице на ден возрасни, 0,5 еур на ден деца од 7 -15 год, деца од 0 – 7 год. не плаќаат

 

Доплата на лице место (опционо):
·         Третмани на лице, тело, коса, маникир, педикир, VIP спа, термален кревет

·         Јавен паркинг, јавна гаража

 

Доплата со резервација или на лице место (опционо):
·         Ски школа и snowboard школа – 6, 5, 3 или 2 дена

·         Бебешко креветче бесплатно – на барање со резервација

 

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 30% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа мин 20 дена пред поаѓање. Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден.

Политика на откажување:

Резервацијата е валидна до полноќ на денот на пристигнување.

• 40% пенали 29-15 дена пред
• 90% пенали 14-8 дена пред
• 100% пенали 7-0 пред и во случај на no show.
во случај на предвремено напуштање на хотелот се наплаќа полна резервирана сума

Влезот во собите е по 12 ч, а напуштање до 10ч

Побарај понуда

Можеби ќе Ви се допадне

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel