Hotel Gorski & Spa **** - Kopaonik /centar/

ЗИМА 2023/24

Услуга

HB

Оддалеченост од центарот

Центар
ski in ski out

Србија

Копаоник

Gorski Hotel & Spa Kopaonik на 20. јануари 2019 год. ја отпочна работата. Со комфорот и врвната услуга во потполност ќе ја доживеете планинска атмосфера. Со 118 комфорни сместувачки единици Gorski Hotel Kopaonik претставува право освежување во хотелската понуда на Копаоник. Во понуда се 97 луксузни соби и 21 апартман, со капацитет од 400 лица. Категорисан е со 4 ѕвездички, но според услугата, комфорот, луксузот, опременоста и квалитетот на материјалите и опремата, вреди полни 5 ѕвездички. Доколку е ваш избор Gorski Hotel & Spa Kopaonik, сигурно ќе уживате во сите зимски волшебства и престојот на планината, а самиот хотел ќе ви долови мирис и убавина на дрвото, светлината на копаоничко сонце, како и единствен поглед кон врвовите на сребрената убавица. Интересно име на хотелот потекнува од неговото природно опкружување.

Hotel Gorski Kopaonik се наоѓа на пешачката патека од Конаците кон hotel Grand. Уште една причина плус за избор на овој хотел е ski-in ski-out локација. 

Содржините на хотелот се: пансионски ресторан, детска игрална, конгресен центар, теретана, фризерски и козметички салон, гаража со 57 паркинг места (со доплата), ски остава, ски рент, лоби бар, а ла карт ресторан, ресторан за скиачи, Спа центар на 390 м2 /затворен базен, сауни, релакс зона, руска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум/

Поради секојдневни измени на цените Ве молиме истата да ја проверите директно во агенција!

 

 

Во цената е вкчучено:
– Појадок и вечера
– Неограничено користење на Wellness and Spa центар (затворен базен, џакузи, релакс зона, тапидариум, сауна свет – борова сауна, сауна со сено, финска сауна, парна бања, шок туш, солено ледена соба, ледена фонтана).
– Базен на отворено со топла вода
– Неограничено користење на фитнес центар
– Wi-Fi
– Ски остава

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1,02€ по лице на ден за возрасни; Деца од 7-15 години 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години – ГРАТИС
– Плаќањето се врши во агенција со резервација

Услови за деца:
– Деца до 2 години ГРАТИС
– Дете од 2-12 години доплаќа € на ден
– Деца (макс 2) со 1 возрасно лице во Single Superior Room доплаќаат по € на ден
– Деца во Family Room прво дете плаќа € на ден, второ дете доплаќа € на ден
– 3-то возрасно лице на дополнително легло € на ден.

ГАЛЕРИЈА

Откажување на резервација:
– За резервација направена со Early Booking задолжителна уплата од мин 50% од вкупната сума на аранжманот. Во случај на откажување хотелот го заджува правото да го задржи уплатениот аванс

– 30% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 80% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.

 

* За резервација е потребна уплата од минимум 50% од вкупната сума, остатокот од сумата се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување.
 Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€ = 62 Денари.

Можеби ќе Ви се допадне

CHRISTOFER – Parga, Jonski Breg

VINCCI DAR MIDOUN 4* – Djerba, Tunis

MARIA – Kalamici, Sithonia

POMEGRANATE Wellness Spa Hotel ***** – Nea Potidea, Kassandra

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel