Sousouras Hotel *** + - Hanioti, Kassandra

ЛЕТО 2023

Услуга

BB

Оддалеченост од плажа

На плажа

Грција

Халкидики>Касандра>Хотели

ПОПУСТИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.03.2023 ЗА 35% АВАНС СО РЕЗЕРВАЦИЈА:

FAMILY ROOM  – 13% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОДОТ 01.06. – 30.09.2023

FAMILY BUNGALOW – 7% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОДОТ 07.05. – 20.10.2023

STANDARD ROOM – 17% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОДОТ 07.05. – 13.06. И  06.09. – 20.10.2023

STANDARD ROOM – 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОДОТ 14.06. – 15.09.2023

STANDARD ROOM FOR 4 PERSONS – 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОДОТ 01.06. – 30.09.2023

Sousouras Hotel се наоѓа во Ханиоти, сместен на самиот морски брег и на само неколку чекори од централниот плоштад. Од хотелските содржини во понуда се: надворешниот базен, паркинг за сопствени возила /за рентани возила со доплата/, бежичен интернет, лежалки и чадори на плажа се со доплата, околу базенот бесплатни, игралиште и базен за деца, бебешко креветче за деца до 2 год. е задолжително и со доплата на лице место, 2 ресторани, 2 бара.

Во понуда се вкупно 80 соби: Doubles (~23 m2), Family Bungalows (~30 m2), Family Rooms 4 pax  (~30 m2), опремени со: индивидуална клима (со доплата на лице место), сателитска ТВ, мини фрижидер, туш, фен, телефон, бежичен интернет, балкон.

 

Поради често менување на цените од страна на хотелите,

Ве молиме за истите да се информирате директно во агенција!

070 399 359

070 279 395

/раб. време од 10 – 18 ч/

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа според категоризација на објектот, на лице место, на рецепција.

Cancellation policy:
Cancelled 1-7 days before check-in: 3 overnights
Non show: 100% of total amount
Early departure: 100% of total amount

 

A/C 6 euro per room/day payable on the spot.

Baby cot 8 euro p/day,  payable on the spot.

 sunbeds+umbrellas: 6 euro /set/day

The parking space inside the hotel is free of charge and permitted only for the private cars (not for rented cars & busses)

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

OLYMPION MELATHRON 3* Platamona, Pieria

Aparthotel VUČKO 4* – Jahorina

CHAROULA, Platanias, Pilion

KOUKOUDIS – Potos – Tasos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel