Sousouras Hotel *** + - Hanioti, Kassandra

ЛЕТО 2023

Услуга

BB

Оддалеченост од плажа

На плажа

Грција

Халкидики>Касандра>Хотели

For all bookings made from 01/07/2023 until 15/07/2023

Valid for the Double Room up to 3 pax

23% Discount | for ARRIVALS from 01/10/2023 – 10/10/2023
25% Discount | for ARRIVALS from 21/08/2023 – 30/09/2023
22% Discount | for ARRIVALS from 08/07/2023 – 20/08/2023

Valid for the Family Room

7% Discount | for ARRIVALS from 01/10/2023 – 10/10/2023
18% Discount | for ARRIVALS from 21/08/2023 – 30/09/2023
10% Discount | for ARRIVALS from 08/07/2023 – 20/08/2023

Valid for the Family Bungalows

8% Discount | for ARRIVALS from 01/10/2023 – 10/10/2023
12% Discount | for ARRIVALS from 21/08/2023 – 30/09/2023

Valid for the Double/Triple Room up to 4 pax

22% Discount | for ARRIVALS from 21/08/2023 – 30/09/2023
17% Discount | for ARRIVALS from 08/07/2023 – 20/08/2023

*Minimum stay required for this offer is 5 nights.

*ЗА ПЛАЌАЊЕ СО КАРТИЧКА ПОПУСТОТ СЕ НАМАЛУВА ЗА 2%

Sousouras Hotel се наоѓа во Ханиоти, сместен на самиот морски брег и на само неколку чекори од централниот плоштад. Од хотелските содржини во понуда се: надворешниот базен, паркинг за сопствени возила /за рентани возила со доплата/, бежичен интернет, лежалки и чадори на плажа се со доплата, околу базенот бесплатни, игралиште и базен за деца, бебешко креветче за деца до 2 год. е задолжително и со доплата на лице место, 2 ресторани, 2 бара.

Во понуда се вкупно 80 соби: Doubles (~23 m2), Family Bungalows (~30 m2), Family Rooms 4 pax  (~30 m2), опремени со: индивидуална клима (со доплата на лице место), сателитска ТВ, мини фрижидер, туш, фен, телефон, бежичен интернет, балкон.

 

Поради често менување на цените од страна на хотелите,

Ве молиме за истите да се информирате директно во агенција!

070 399 359

070 279 395

/раб. време од 10 – 18 ч/

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа според категоризација на објектот, на лице место, на рецепција.

Cancellation policy:
Cancelled 1-7 days before check-in: 3 overnights
Non show: 100% of total amount
Early departure: 100% of total amount

 

A/C 6 euro per room/day payable on the spot.

Baby cot 8 euro p/day,  payable on the spot.

 sunbeds+umbrellas: 6 euro /set/day

The parking space inside the hotel is free of charge and permitted only for the private cars (not for rented cars & busses)

Можеби ќе Ви се допадне

4 YOU APARTMENTS – Metamorfosi, Sithonia

Pigale Famly Club *** – Kusadasi

Acrotel ELEA BEACH Hotel **** – Akti Elias, Sithonia

Aparthotel ZONED & SPA – Kopaonik

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel