Koukoudis House - Potos, Tasos

ЛЕТО 2019

Превоз

Сопствен

Оддалеченост од плажа

180 метри

Грција

Острови>Тасос

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И КОМПЛЕТНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ДО 01.02.2019

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И КОМПЛЕТНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ДО 01.03.2019

5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И КОМПЛЕТНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ДО 01.05.2019

Куќата Кукудис се наоѓа во централниот дел од Потос, на околу 180м од плажата. Во понудата има двокреветни и трокреветни студија, како и четворокреветни апартмани од кои некои имаат и можност за дополнителен помошен кревет. Секое студио и апартман има основно опремена кујна, купатило, тераса, LCD TV, клима уред чие користење е вклучено во цената, двор со скара и интернет.

СЛИКИ И УСЛОВИ

Услови 

Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден

  • Влез во собите е во 16 ч а напуштање во 9 ч.
  • За хигиената на собите за време на престојот се грижите сами и потребно е истите да ги оставите во чиста состојба (испразнет и исклучен фрижидер на 0, фрлено ѓубре, измиени садови…)
  • Дозволено е дете до 6 год да го дели креветот со родителите или 2 деца до 10 год да делат еден кревет.
  • Било какви промени за веќе потврдена резервација се наплаќаат 15 еур.
  • По пристигнувањето потребно е да се јавите на претставникот за да Ве упати како да ја најдете куќата и да Ве регистрира. Доколку не можете сами да ја најдете, претставникот ќе Ве смести најбргу што може.

ВАЖНО!

Од 01.01.2018 год. се наплаќа такса за престој во приватно смесување во Грција во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс). ЗА ОВОЈ ОБЈЕКТ ИЗНОСОТ СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА, ПРИ РЕЗЕРВИРАЊЕ, И ИСТИОТ НЕ ПОДЛЕЖИ НА ПОПУСТ!

Побарај понуда

Можеби ќе Ви се допадне

DIANA – Sarti, Sithonia

Vila Art – Kopaonik

GALAXIAS – Paralia, Pieria

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel