Pirin Golf Hotel & Spa ***** / Pirin Golf Apartments **** - Razlog, Bansko

ЗИМА 2022 / 2023

Услуга

BB / НВ

Локација

12 км од гондолата во Банско

Bugarija

Bansko

Hotel и spa Pirin Golf  се наоѓа на 12 км од ски лифтот во Банско. Во зимскиот период, хотелот организира трансфер до ски терените, на секој час во текот на денот. Нуди 2 голф терени, голф академија, 7 базени, 2 супермаркети, пиано бар, теретана, сквош, билијар и пинг понг, 7  детски игралишта, пекарница, продавница за спортска опрема, ски училиште, ски остава, 3 ресторана, лоби бар, спа центар /1 затворен и 3 отворени базени /во текот на целата година/ и 3 отворени базена /сезонски/, сауни, лакониум, греани клупи, ледена фонтана, арома парна бања, дискотека, детски клуб, паркинг, лифт. Сите соби се уредени луксузно, во алпски стил. Опремени се со ТВ,  мини бар, фрижидер,  сеф, прибор за чај/кафе, ел. бокал, бањарки и папучи, бежичен интернет, фен.

 

*Прилагоден за лица со пречки во движење

*Домашни миленици се дозволени, на барање и со доплата

Пријавувањето е од 15:00 часот, а одјавувањето до 12:00 часот

PIRIN GOLF APARTMENTS 4*

 

PIRIN GOLF HOTEL 5*

 

Посочените цени се изразени  во евра ПО СОБА /Апп.  на ден и вклучуваат:

-Ноќевање на база ноќевање со појадок /BB/ или ноќевање, појадок и вечера /HB/, со цена во зависиност од бројот на резервираните денови. Појадокот се сервира во период од 07:30ч. до 10:00ч. Вечерата се сервира од 18:30ч. до 21:00ч.
– Бесплатен трансфер до и од главната станица на лифт во Банско
– Бесплатен интернет и сателитска телевизија во собите/апп
– СПА центар: 1 внатрешен и 3 надворешни базени, термална зона /планинска сауна, инфрацрвена сауна, .хидротерапевтска Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, топла клупа, лакониум, арома парна бања, чудни тушeви  и др.
Цените не вклучуваат ТУРИСТИЧКА ТАКСА по 1 евро по лице на ден

Деца до 7 год. бесплатно во собата на родителите. 
Бебешко креветче – бесплатно
Еден возрасен и едно дете до 7 г. /неполни/ како еднокреветна
Деца од 7 до 14 год./неполни/ на редовно легло, плаќаат 50% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана
деца од 7 -14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 35 % од цената на легло на избраниот вид на смесување, второ дете 7 до 14 год сместено на дополнително легло е беспалтно
возрасни и деца над 14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 70 % од цената на легло за избраниот вид на сместување.
Наведените цени не се валидни за време на национални, регионални и др. празници

 

 

 

 

СЛИКИ И УСЛОВИ

  • Ноќевање на база ноќевање со појадок /BB/ или ноќевање, појадок и вечера /HB/, со цена во зависиност од бројот на резервираните денови. Појадокот се сервира во период од 07:30ч. до 10:00ч. Вечерата се сервира од 18:30ч. до 21:00ч.
  • СПА центар: 1 внатрешен и 3 надворешни базени, термална зона /планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтска Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, топла клупа, лакониум, арома парна бања, чудни тушеви

Цените не вклучуваат ТУРИСТИЧКА ТАКСА – 1 евро по лице на ден

Наведените цени не се валидни за време на национални, религиозни и др. празници

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупната сума во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 15 дена пред поаѓање, освен за попусти за рана резервација кога сумата се плаќа во целост до крајниот датум за рана резервација.

Барање за резервација

Слични понуди

KYMA BEACH – Nei Pori, Pieria

Hotel PRIMAVERA 3*– Valona

KASSANDRA BAY Village *** – Kriopigi, Kassandra

Cettia Beach Resort **** – Marmaris

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel