Nikolaidis New House - Nea Plagia, Solunski Zaliv

ЛЕТО 2023

Превоз

Автобуски
Сопствен

Оддалеченост од плажа

На плажа

Грција

Солунски залив>Неа Плаја

Nikolaidis New  се наоѓа на самата плажа во Nea Plagia, во делот кон Nea Flogita, на 100-тина метри од  куќите Адонис и Тасос 1 во Неа Флогита. Тоа се комплетно реновираните сместувачки единици во куќата Nikolaidis. Во понуда се 1/3 и 1/4 студија со директен и страничен поглед на море, како и студија и 1/4 дуплекс апартмани без поглед на море. Сите сместувачки единици имаат основно опремена кујна со садови и прибор сразмерно со бројот на кревети, купатило, тераса, Wi-Fi, TV и клима уред, чие користење е вклучено во цената. Менување на постелнината и пешкирите е еднаш во текот на престојот.

ГАЛЕРИЈА

плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден
Влез во собите е во 16 ч а напуштање во 9 ч
По пристигнувањето потребно е да се јавите на претставникот за да Ве упати како да ја најдете куќата и да Ве регистрира. Доколку не можете сами да ја најдете, претставникот ќе Ве смести најбргу што може
за хигиената на собите за време на престојот се грижите сами и потребно е истите да ги оставите во чиста состојба (испразнет и исклучен фрижидер на 0, фрлено ѓубре, измиени садови…)
промени на веќе потврдена резервација во ист објект и ист термин се наплаќаат 15 еур
промена на датумот на патување и/или промена на куќата се пресметува како отказ од патување
ТРОШОЦИ ЗА ОТКАЗ ОД ПАТУВАЊЕ
 40 ЕУР фиксен манипулативен трошок ако патувањето се откаже над 150 дена пред почетокот на патување,
10% ако патувањето се откаже од 150 до 45 дена пред почетокот на патување,
15 % ако патувањето се откаже од 44 до 30 дена пред почетокот на патување,
30 % ако патувањето се откаже од 29 до 20 дена пред почетокот на патување,
40 % ако патувањето се откаже од 19 до 15 дена пред почетокот на патување,
80 % ако патувањето се откаже од 14 до 10 дена пред почетокот на патување,
90 % ако патувањето се откаже од 9 до 6 дена пред почетокот на патување,
100 % ако патувањето се откаже од 5 до 0 дена пред почетокот на патување или во текот на патувањето
.

ЗА ВАЛИДНА РЕЗЕРВАЦИЈА БЕЗ ПОПУСТ Е ПОТРЕБНА УПЛАТА ОД МИН. 50% ОД ВКУПНАТА СУМА, ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ПО КУРС 1 ЕУР=62 ДЕН. ОСТАНАТИОТ ДЕЛ СЕ ДОПЛАЌА НАЈДОЦНА МЕСЕЦ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

Можеби ќе Ви се допадне

DELPHI BEACH Hotel **** – Erateini, Fokida

Hotel BEČIĆI ** – BEČIĆI

MARE BLUE BEACH Resort ****+ – Agios Spyridon, Corfu

TWINS 1 – Nei Pori, Pieria

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel