Katarino Spa Hotel **** - Bansko

ЗИМА 2021 / 2022

Услуга

Локација

11,8 km од гондолата

Bugarija

Bansko

Hotel & spa centar Katarino се наоѓа во подножјето на планината Рила, на 8 km од Банско и 2 km од Разлог. Нуди модерен спа центар, тениски терен, теретана, куглана и внатрешен и надворешен базен, меѓусебно поврзани, со минерална вода со темп. до 30ºС.

Содржините на објектот: градина со тераса, лифт, ски остава, изнајмување на ски опрема, банкомат, паркинг, базени, детски базен, релакс соба, парна бања, џакузи, теретана, сауна, ресторан, лоби бар и бар покрај базенот, бежичен интернет, детско игралиште и детски клуб, тениски терен, билијар, пикадо и пинг-понг, куглана. Собите: сателитска ТВ, ел. бокал, комарници, фен, бањарки, телефон, сеф, мини-бар, балкон /нема во сите соби!/.

*Прилагоден за лица со попречена мобилност

Пријавување по 14:00 ч, а одјавување до 11:00 ч

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува: 

1 ноќевање по лице / соба на база полупансион, бесплатно користење на термалната зона /внатрешен-надворешен базен, детски базен, џакузи пештера, солена соба, финска сауна, Кива сауна, инфраред сауна, арома парна бања, парна бања со панорамски поглед, лакониум, тушеви, тепидариум, ледена фонтана/, детски клуб за деца од 3-14 год, ски остава, трансфер до Банско ски лифт /распоред на рецепција/, теретана

 

За валидна резервација е потребна уплата од мин 50% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање, за Нова година 35 дена пред поаѓање. Плаќањето е во денари по курс 1 еур=62 ден.

Барање за резервација

Слични понуди

Livadhiotis City Hotel 3* – Larnaca, Kipar

VLAHOS – Pefkohori, Kassandra

AL MARE Hotel *** – Polihrono, Kassandra

HRISTINA – Hanioti, Kassandra

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel