Hotel Aquastar Danube **** - Kladovo (Đerdapska Klisura)

2021

Услуга

HB / FB

Оддалеченост од плажа

На плажа

Србија

Кладово

ПРВОМАЈСКИ ПРАЗНИЦИ НА ДУНАВ

+ гратис излет: Крстарење по Ѓердапска клисура

Кладово е симпатично гратче во југоисточна Србија. Сместен е на самиот брег на Дунав, 10 км низводно од ХЕ Ѓердап. Од другата страна е опкружен со преубави брегчиња со надалеку познати неготински лозја. Го карактеризира умерена континентална клима со голем број сончеви денови. Во самиот центар на Кладово се наоѓаат две езера со природни извори, уредена марина за чување на помалите бротчиња и кајчиња, опремена спортска дворана и повеќе фудбалски терени. Особен квалитет претставува уредена плажа на Дунав, во должина од 1км. Во овој дел Дунав е особено богат со рибни врсти и е интересен за спортски риболов. Кладово и околина имаат богата историја. Во градот се наоѓа музеј со вредни експонати од различни периоди, тврдината Фетислам од турскиот период, а во непосредна близина е национален парк Ѓердап, како и познати археолошки локалитети: Лепенски вир, Трајанова табла и остатоците на древниот мост од римскиот период.

Хотел “Aquastar Danube” се протега на површина од 52 ари, покрај уредена градска плажа во Кладово

Поседува 27 двокреветни соби, со француски или две единечни легла, 20 еднокреветни соби, 6 студија со одделена спална соба со француски кревет и помошен кревет за дете до 12 год и сите со поглед на градска плажа и 3 лукс апартмани со одделена спална соба со преубав поглед на Дунав. Сите соби имаа телефон во соба и купатило, кабловска ТВ, Lan и Wi-fi интернет конекција, мини бар, сеф, централна климатизација, фен и туш кабина.

Хотелот има два ресторани, интернационален и рибен, како и бар на шеталиштето, внатрешен и надворешен базен, две конференциски сали со вкупно 130 места. Хотелот нуди и излети со брод, излети со автобус, одбојка на плажа, кајакарење, возење со велосипеди, одлични услови за спортски припреми.

ПРВОМАЈСКИ ПРАЗНИЦИ НА ДУНАВ
+ гратис излет: Крстарење по Ѓердапска клисура

 

Период: 30.04. – 03.05.2021

4 дена / 3 ноќи – 7.750,00 денари по лице во двокреветна соба
 

Цената вклучува: 

 • Сместување во двокреветна соба на база полупансион (вечера и појадок – шведска маса).  
 • Користење на Спа центар (базен, фитнес кабинет, масажни фотељи)
 • Забавни содржини: билијар, пинг понг, пикадо.
 • Wi-fi,
 • паркинг,
 • боравишна такса.
 • Гратис излет: Крстарење по Ѓердапска клисура 2ч (Текија – Трајанова табла од римскиот период  – Мали казан, место каде што е Дунав, во целиот свој тек најдлабок – статуа на последниот дачански крал Децебал – православен манастир Мраконија – Балон (сигнални) станици место каде што е Дунав најтесен – Текија).

Цената не вклучува: 

Пијалоци, room service, мини бар, масажи, (*џакузи, парна бања и сауна поради ковид забранети за користење), фризер, перење на вешот, хемиско чистење, телефон, изнајмување велосипеди, спортови на вода (paddle board, кајак) и

Факултативен излет – опционо:
Обиколка на манастирот Вратна и Вратњански порти и Рајачки пимници со организиран ручек и дегустација на рајачките вина. Цена: 30€ возрасни, 15€ деца до 7 години.

 

Услови за деца и доплати: 

 • Прво и второ дете до 7 год. престојуваат бесплатно во соба со двајца возрасни (го делат креветот со родителите),
 • трето дете до 7 год. остварува 50% попуст.
 • Деца од 7-12 год. имаат 50% попуст,
 • деца од 12 и повеќе години плаќаат полна цена на аранжманот.
 • Трето возрасно лице плаќа полна цена во трокреветна соба.
 • Доплата за еднокреветна соба за 3 ноќи изнесува 3.300 ден.
 • Доплата за дополнителен ден на база полупансион изнесува 1.800 ден по лице на ден.
 • Доплата за полн пансион изнесува 450 ден по лице на ден.

ГАЛЕРИЈА

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 15 дена пред поаѓање.

За патување во Србија не ви е потребен ПЦР тест.

Патување во Србија е можно со валиден пасош или лична карта.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Eleni Beach – Pefkohori, Kassandra

Olympion Melathron 3* Platamona, Pieria

Ionio House – Katisma

Corfu Senses Hotel *** – Ag. Ioanis Peristeron, Corfu

Art of Travel

 • Лондонска 2/17А Скопје

 • +389 2 305 1905

 • +389 70 27 93 95

 • artoftravel.mk@gmail.com

 • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel