Hotel Flora **** - Borovets

ЗИМА 2021 / 2022

Услуга

услуга HВ

Локација

100 m од централната ски станица

Bugarija

Borovec

АКЦИЈА 7=6, 8=7 И 9=8 ЗА ПРЕСТОЈ ОД 18.12-25.12.2021, 05.03-11.03.2022, 01.12-17.12.2021 И 12.03-31.03.2022

Flora Hotel & Apartment Complex е лоциран во централниот дел на Боровец, на само 100 m од централната ски гондола Yastrebets и Martinovi baraki и Sitnyakovo Express. Хотелскиот комплекс се состои од 2 главни поврзани згради и 5 згради со апартмани. 

Хотелот содржи: A-la-cart ресторан во главната зграда со 150 места, главен ресторан Flora со околу 350 места, лоби бар, BBQ ресторан, релакс зона во главната зграда со базен, финска сауна, парна бања, теретана, солариум, џакузи, 2 конференциски сали /едната со 50 места во главната зграда и другата во апартманскиот дел со 90 места/, банкомат, ски остава, паркинг /под надзор 24 ч/, казино /отворено 24 часа/

Двокреветните соби содржат: купатило со туш, телефон, сателитска ТВ, мини-бар, сеф, студијата и апартманите имаат купатила со када, кујна во студијата и апартманите.

*Прилагоден за лица со попречена мобилност

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува

1 ноќевање по лице /соба за 2 лица на база полупансион, бесплатно користење на внатрешен базен и теретана, туристичка такса

 

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21 ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.

*Во цените е вклучена туристичката такса.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

MERI – Nei Pori, Pieria

Rigakis Mol – Pefkohori, Kassandra

Hotel Babin Zub ** – Stara Planina

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel