КОЛАШИН

ЗИМА 2022

КОЛАШИН

 

Планините Бјеласица и Сињајевина се среќаваат со националниот парк Биоградска гора и реката Тара. Колашин е оддалечен само 70 km од Подгорица, на околу 1450 m надморска височина. Сите четири годишни времиња на планината Бјеласица се волшебни. Пријатна клима и свеж планински воздух се само некои оц причините за одмор во текот на целата година. Ски резорт Колашин нуди најнови жичници, изнајмување на ски опрема, ски остава, санки за деца и возрасни, ноќно скијање, школи на скијање… Колашин се наоѓа на десниот брег на реката Тара, на надморска височина од 954 m, која го заедно со планината над него прави воздушна бања. Ски центар Колашин 1600 се наоѓа на Бјеласица на кота 1600, a шестоседна жичница ги носи скијачите на 2035 m, на самиот врв Троглава 2072 m. Во функција се две ски патеки со должина од 4 km, а функционира и беби лифт и ресторан. Ски резорт Колашин 1450 располага со 16,5 km уредени ски патеки /лесни, средно тешки и тешки/, систем за вештачки снег. Капацитетот е 5.500 скијачи на час. 

РАЗГЛЕДАЈТЕ ЈА НАШАТА ПОНУДА

Hotel BIANCA RESORT & SPA 4*, Kolašin

Bianca Resort & SPA со топлината на дрвото во комбинација на камените површини предизвикуваат пријатно чувство кај секој гостин. Просторен спа центар нуди опуштена атмосфера која што ќе Ви го ревитализира телото. ...

ЗИМА 2022 / ПАКЕТИ 3,5,7 и 10 ноќи

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel