ОФРИНИО

ЛЕТО 2020 АПАРТМАНИ / First minute

ОФРИНИО БИЧ

 

Ofrynio Beach e оддалечен околу 100 km источно од Солун, од Кавала околу 60 km западно, a од Аспровалта само 26 km.  Уште во 1923 година тука се населиле жителите на истоименото место во Мала Азија, во подножјето на планината Пагео и на само 3 км од морскиот брег. Ofrynio Beach денес има нешто повеќе од 1000 жители, кои воглавно се занимаваат со туризам, земјоделие и риболов. Местото е познато по узгој на бадеми, маслини, грозје, но и по ракијата “tsipouro”. Кристално сино море и широка долга плажа со бел песок и камчиња се карактеристики на ова приморско место, со стариот назив Тузла. Доколку сакате место кое е блиску а кое се уште нема многу туристи, Офринио е прав избор!

НАШАТА ПОНУДА ЗА ЛЕТО 2020

Dafni – Ofrynio, Strimonikos

Куќата е централно лоцирана и на околу 120m oд плажата. Куќата е понова и се одликува со пространи апартмани со комплетно опремени кујни (голем фрижидер, ел. шпорет), пространи балкони...

ЛЕТО 2020 /

10% попуст

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Sofia – Ofrynio, Strimonikos

Лоцирана централно на околу 100m oд плажа, во мирна улица а пак блиску до шеталиштето. Изградена пред неколку години. Квалитетно опремени студија и апартмани со комплетно ...

ЛЕТО 2020 /

15% попуст

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel