Hotel Philoxenia **** - Psakoudia, Sithonia

ЛЕТО 2020

Услуга

НВ/UAll

Оддалеченост од плажа

150 m од плажа

Грција

Халкидики>Ситонија>Хотели

ЦЕНИТЕ СЕ СО ВКАЛКУЛИРАНИ 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2020

Едноставен хотел, опкружен со зеленило со комфорни соби, ресторан, барови, базен, интернет, детско игралиште, квалитетна услуга. Го препорачуваме за семеен одмор. Го чинат 11 двокатни згради со вкупно 155 соби: Doubles GV/PV (~18-20 м2), Doubles BunkBed GV/PV (~18-20 м2), Suites GV/PV (~25 м2). Сите соби се комплетно реновирани во периодот 2017-2018. Собите: клима со далечински со депозит, фрижидер, телефон, бежичен интернет (со доплата на лице место), купатила со туш кабина, фен, сателитска ТВ, сеф, ел. бокал, балкон. Бесплатен бежичен интернет во барот кај базенот, паркинг, песочна плажа оддалечена 150м, лежалки и чадори со доплата, детски базен, клуб, игралиште, анимација…

Тип на помошен кревет/ фотеља на расклопување/
Секојдневно чистење на собите, промена на постелнина -еднаш неделно, промена на пешкири – 3 пати неделно.

 

ПРЕВЗЕМИ ЦЕНОВНИК PHILOXENIA 30.04

Хотелот го задржува правото на измена на цените без претходно известување!

СЛИКИ И УСЛОВИ

2020 Cancellation policy:
Low, Mid and High I seasons (25Apr-27Jun20 and 6Sep-31Oct20) , 30% of the booking value will be charged if cancelled 7 – 1 days prior to arrival,
High II and Super High seasons (28Jun-5Sep20) 30% of booking value will be charged if cancelled 14 – 1 days prior to arrival.
Non shows will be charged at 80% of booking value!  Early Departures will be charged with the 80% of the remaining nights!
+ реални административни и банкарски трошоци

 

За валидна резервација  е потребна уплата од мин 25% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа: 25% до 31.05.2020 /односно последен работен ден/ а 50% најдоцна 25 дена пред пристигнување.

Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа според категоризација на објектот, на лице место, на рецепција.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Yasmin Bodrum Resort ***** – Bodrum

Alexander Inn Apart-hotel – Stavros, Strimonikos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel