Hotel Orlovetz ***** - Pamporovo

ЗИМА 2022 / 2023

Услуга

ВВ

Локација

800 м од жичарата

Bugarija

Pamporovo

Hotel Orlovetz се наоѓа во центарот на Пампорово со преубав поглед на Родопските планини. Од хотелските содржини во понуда се: тераса во градина, ски остава, внатрешен базен, теретана, парна бања, џакузи, солариум, сауна, пикадо, пинг-понг, билијар, детско игралиште, кафетерија, бар, ресторан, бежичен интернет, паркинг и гаража, банкомат, менувачница, рецепција 24 ч, бизнис центар, сеф, лифт. 

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува: 

1  ноќевање на база ноќевање со појадок, бесплатно користење на Mountain relax Lounge – внатрешен базен, фитнес, инфра црвена Хало сауна, арома сауна, хербал сауна, амам, тропски тушеви, парна бања, арома парна бања, бежичен интернет, трансфер до ски центрите 1, 2 и 5 според распоредот на рецепција, ски остава за сопствена опрема во хотелот или кај ски патека Малина, туристичка такса

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21 ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.

*Во цените е вклучена туристичката такса.

Слични понуди

CORAL Hotel *** – Skala Rachoni, Tasos

EMANUELA – Sarti, Sithonia

MARBELLA ELIX Hotel ***** – Perdika, Ionian Coast

MAKIS – Nea Flogita, Solunska regija

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel