Mediteran House - Nea Moudania, Solunski Zaliv

ЛЕТО 2024

Превоз

Сопствен
Автобуски

Оддалеченост од плажа

50 m

Грција

Солунски залив>Неа Мудања

MEDITERAN – се наоѓa на 50 m од плажа/море во крајниот дел на Неа Мудања, каде што е најубавата плажа на Мудања (широка плажа – ситна песок – бистра вода),  и околу 400 м од центарот. Куќата има голем двор со многу зеленило. Апартманите се на II кат и имат поглед на море. Распоредот е следен: дневна соба со поглед кон море / кујна со шанк, кауч на спуштање за две лица, спална соба со брачен кревет за две лица, купатило, голема аголна тераса со поглед кон море, на која се излегува од двете соби. Апартманите се  опремени со: голема кујна (со комплетен прибор за онолку лица според број на легла, фрижидер), тоалет со туш, балкон (масичка со столчиња), телевизор, гардеробер, клима (вклучена во цената), како и бесплатен  интернет, за чија брзина агенцијата не може да гарантира. Од дворот на куќата се излегува на плажа (на која што има лежалки и простор за сопствен чадор и лежалки).  

ГАЛЕРИЈА

НАПОМЕНА

–  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице – БЕСПЛАТНО сместување;

–  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;

–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд;

–  Во термините со превоз, плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;

–  Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години – БЕСПЛАТНО;

–  Поради генерално чистење на апартманите, после секоја смена се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;

–  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;

–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

–  Организиран превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;

–  Превозот ги остава/зема патниците пред вилата;

–  Wi-Fi интернет и клима – БЕСПЛАТНО!!

–  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

–  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;

–  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);

–  Доплата за туристичка такса – 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

–  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. (без седиште) – бесплатно;

– Доплата за патничко осигурување.

Можеби ќе Ви се допадне

KATERINA – Stavros, Strimonikos

VERY CHIC Hotel ***** – Bodrum

Hotel Banjica *** – Sokobanja

ANNA STAR Aparthotel – Potos, Tasos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel