Filoxenia House - Vrahos, Jonski Breg

ЛЕТО 2024

Превоз

Автобуски
Сопствен

Оддалеченост од плажа

50 метри

Грција

Јонски Брег>Врахос

ФИЛОКСЕНИЈА се наоѓа во крајниот дел од плажата во Врахос, во помирен дел. Оддалечена е 50 метри од плажа, сместена во прекрасен двор со природни сенки од маслинови дрвја, со лулашки за деца.  Куќата има сопствен паркинг и лежалки на плажа, кои се бесплатни доколку гостите порачаат пијалок од барот. Располага со трикреветни студија и четворокреветни апартмани. Сите се со балкон, опремена кујна, бања, фрижидер, ТВ, Wi-Fi, за чија брзина агенцијата не може да гарантира и климауред, чие користење се доплаќа на лице место. Пешкири и постелнина се менува 2 до 3 пати во текот на престојот во зависност дали се 7 или 9 ноќи престој, чистењето е секојдневно.

 

Студио бр.4 и бр.5  двокреветно студио со 3 единечни кревети на високо приземје

Апартмнан бр.3, бр.4 и бр.5 четворокреветни апартман на 1. кат, со две простории, спална со брачен кревет и излез на балкон, кујна со 2 единечни кревети.

Апартман бр.1 и бр.2 четворокреветни апартман на 2. кат, со две простории, спална со брачен кревет и излез на балкон, кујна со 2 единечни кревети.

ГАЛЕРИЈА

НАПОМЕНИ:

Ø ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ (7 или 9 ноќи) НА СТУДИО / АПАРТМАН, согласно бројот на кревети.

ØВо студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.

Ø Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.  Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 01.00 часот, поаѓање во 01.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање.  Ве молиме минмум 24 часа пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

Ø Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Ø Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд). 

Ø    За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.

Ø Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Ø Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Ø Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.

Ø Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време

Ø За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Ø Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман. 

Ø Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, Магелан НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Ø Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенцијата и поради кои НЕ можe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Организиран превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите. Цена на превозот:      

Доплата за превоз:              

v  Превоз за возрасен 70 евра / Еден правец 50 евра

v  деца до 12години 50 евра / Еден правец 35 евра

v  Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Можеби ќе Ви се допадне

DIANA – Pefkohori, Kassandra

HINITSA BAY Hotel **** – Porto Heli, Peloponnese

MEDITERAN – Polihrono, Kassandra

GRAND YAZICI CLUB MARMARIS PALACE ***** – Marmaris

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel