Aparthotel Casa Karina ****- Bansko

ВЕЛИГДЕН 2023

Услуга

ALL

Локација

100 м од гондолата

Bugarija

Bansko

Casa Karina е сместена во подножјето на Пирин планина, на само 100 м од гондолата. Располага со кафе бар, ресторан, базен, сауна, парна бања. Бањарките се наплаќаат. За децата до 5 год. има игрална со задолжителна придружба на родителите. Бесплатен кабелски интернет е достапен во заедничките простории и бесплатен паркинг. 

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува:

3  ноќевања на база се вклучено, користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, парна бања, Wi-Fi,  туристичка такса

Доплата за подземен паркинг 10 лева за 24 часа, се плаќа во хотелот

Доплата за бебешко креветче 5 лева на ден по креветче, се плаќа во хотелот

Доплата за бањарка 5 лева за цел престој со депозит од 30 лева по бањарка, се плаќа во хотелот

 

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупната сума, во денарска противвредност. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 21 ден пред поаѓање.

*туристичка такса е вклучена во цената.

Важна напомена: Во случај на веќе потврдена резервација во случај на откажување од страна на патникот, ќе се пресметаат сите банкарски и манипулативни трошоци.

Cancelation policy:
No penalty shall be made within 14 days before the arrival
After this period 100% charge applies
No show 100 % penalty

Слични понуди

ZISKOS – Paralia, Pieria

GOLDEN COAST Hotel & Bungalows **** – Marathonas, Attica

AMOS – Nea Plagia, Solunski zaliv

VINCCI EVEREDEN Resort **** – Atika

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel