Hotel Rila **** - Borovets

ЗИМА 2023/2024

Услуга

Локација

100 м од гондолата

Bugarija

Borovec

Се наоѓа на крајот од скијалиштето и на само 100 м од гондолата. Хотелот има Спа центар, неколку ресторани и клубови, бесплатен паркинг и бежичен интернет во заедничките простории.

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува

1 ноќевање по лице на база полупансион, користење на базенот /25м/, џакузи, Wi-Fi, користење на Thermo зоната /сауна, парна бања, турска бања, теретана/, остава за сопствена ски опрема, надворешен паркинг /според расположивоста/, ски соба /само за гостите на хотелот!/, детски клуб за деца од 3-7 год бесплатен 2 часа на ден, потоа се плаќа, деца до 3 год задолжително со придружба од еден родител /03 pm – 11 pm/, соба со игри /пинг понг, пикадо, филмови, друштвени игри/, туристичка такса

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21 ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.

*Во цените е вклучена туристичката такса.

 

Signature Twin room: 2 twin beds, 1 chair bed (used as extra bed for a child), bathroom with shower and hairdryer;
  – Max: 2 adults and 1 child up to 11.99 years; accommodation of 3 adults not possible;
 
 SUPERIOR Twin or King room: 2 Twin beds or 1 King bed, 1 single sofa; mini bar; bathroom with shower and hairdryer; bed type is upon request and availability;
 – Max: 2 adults and 1 child up to 11.99 years; accommodation of 3 adults not possible;
 
 Interconnecting SUPERIOR Twin / King rooms: 1 Superior Twin and 1 Superior King room with a connecting door – calculation & conditions as per two Superior Twin /King rooms

 

SUPERIOR Family room: 1 King bed, 1 single sofa and 1 extra bed; mini bar; bathroom with shower and hairdryer;
  – Min. occupancy 1 adult and 3 children up to 13.99 years; Max. occupancy: 2 adults and 2 children up to 13.99 years; accommodation of 3 adults not possible

 

Можеби ќе Ви се допадне

SOTOS – Stavros, Strimonikos

LARA S apartmani *** – Dobre Vode, Barska Rivijera

Acrotel ELEA BEACH Hotel **** – Akti Elias, Sithonia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel