АЛБАНИЈА ХОТЕЛИ

ЛЕТО 2021

АЛБАНИЈА ХОТЕЛИ

Hotel Roalb 4*– Rhadime, Valona

Hotel Roalb се наоѓа на 50 метри од плажа, до која се преминува пат, во областа Радиме, на само неколку километри од Валона. Со одлична местоположба е, на пар чекори од песочно-камчеста плажа...

Hotel Drymades & Bungalows 4*– Dhermi

Drymades Hotel & Bungalows се лоцирани на сама плажа, на само 10 метри од морето со кристално чиста вода и прекрасна песочна плажа - една од најубавите на aлбанската ривиера...

Hotel PRIMAVERA 3*– Valona

Hotel Primavera 3*се наоѓа во Валона, на прекрасна локација, на најголемото туристичко шеталиште во градот и на 30м од градската плажа. Сите соби се опремени ...

Hotel Regina City 4*– Valona

Hotel Regina City се наоѓа во Валона, на само 250 м од плажа и шеталиштето. Од центарот на градот е оддалечен околу 600 м. Од покривот на хотелот, каде се сместени базенот, барот и медитеранскиот ...

Grand Blue Fafa Resort 5*– Golem, Drac

Хотел “Grand Bluе Fafa Resort” e сместен на сама плажа (Long Beach) во Голем - Драч, еден од најпрестижните хотели во Албанија, отворен во 2018 год...

Fafa Premium Resort 4*– Golem, Drac

Хотел Fafa Premium Resort e сместен на сама плажа (Long Beach) во Голем – Драч, оторен 2016 год. Собите се опремени со: клима уред, работна маса, ТВ со рамен екран и сателитски канали, мал фрижидер, сеф, телефон, фен, тераса…

Hotel Sole Luna 4*– Borsh

Hotel Sole Luna е препорака за сите кои сакаат мирен одмор... Сопствена песочна плажа со бесплатни лежалки, ресторан, бар, бесплатен паркинг, бесплатен интернет, модерно уредени ...

Hotel Regina Blue 4*– Rhadime, Valona

 Hotel Regina Blue се наоѓа во селото Радиме на само неколку километри од Валона. Хотелот е поставен на благо возвишение со што ќе имате можност за преубави зајдисонца над Јонското Море. Модерно здание...

Hotel Elysium 4*– Dhermi

Elysium e луксузен хотел опкружен со маслини, близу до плажата на Дерми со прекрасен поглед кон морето. Хотелот е рангиран со 5* и гарантира врвно сместување и услуга, како и разновидни ...

Hotel Bologna 4*– Valona

Хотел Bologna е изграден во 1994 година и реновиран 2011-а, на совршена локација за прошетки и разгледување на градот а на само 200 метри оддалеченост од плажа...

ЕСЕН 2021

Повеќе

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel