Despotiko Apartment Hotel & Suites *** - Tristinika Beach, Sithonia

ЛЕТО 2022

Услуга

HB

Оддалеченост од плажа

200 m

Грција

Халкидики>Ситонија>Хотели

Despotiko Apartments Hotel & Suites е „еко френдли“ хотел од бунгаловски тип на површина од 15.000 м2. Овој фамилијарен boutique резорт е сместен на една од најубавите плажи на Ситонија – Тристиника, опкружен со маслинови дрвја, со уникатни базени и скриени градини. Нуди голем избор на апартмани, сјутови и бунгалови распослани низ комплексот. Голем број на сместувачки единици се реновирани или изградени во 2019-та година. 

„Dress code“ е задолжителен за време на вечерата! Дозволен е престој за домашни миленици /на барање/.

Хотелот нуди: паркинг, мини маркет, интернет, ресторан, барови, детско игралиште и мини клуб, базен со делот за деца, организирана плажа, вечерна анимација, билијар, тениско игралиште. Собите се опремени со: клима, балкон, мини бар, мини кујна, интернет, ТВ, сеф.

Поради често менување на цени од страна на хотелите,

Ве молиме за истите да се информирате директно во агенција!

070 399 359

070 279 395

Од понеделник – петок /раб. време 10-18ч/

СЛИКИ И УСЛОВИ

За валидна резервација е потребна уплата од мин 50% од вкупната сума во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 21 ден пред поаѓање.

 

Non show 100% of total amount

Early departure 100% of total amount

Cancelled 1-14 days before check-in 30% of total amount

 

*** Grand Eco Suites accept only children above 8 years of age.

*** EB reservations are non-refundable, but name changes are allowed

*** All rooms except Standard studios and apartments have been renovated in the period from 2019-2022.

*** Loft Eco Suites will operate from 01/07/2022, due to renovation.

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Можеби ќе Ви се допадне

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel