Teano I i II House - Sarti, Sitonija

ЛЕТО 2023

Превоз

Сопствен

Оддалеченост од плажа

0 метри

Грција

Халкидики>Ситонија>Сарти

Teano 1 – Се наоѓа на самата плажа во централниот, стар дел на Сарти и има потполно нови трокреветни студија со директен поглед на море, сместени на првиот кат, кои првите гости ги примија во 2016 година.

Teano 2 – Се наоѓа на самата плажа во централниот, стар дел на Сарти и има двокреветни студија, сместени на првиот кат. Дел од нив имаат бочен поглед на море, а во сите се неодамна реновирани купатилата и се со помала квадратура.

Студијата имаат опремена кујна со фрижидер, решо, садови и прибор според бројот на кревети, купатило, тераса, TV и клима – вклучена во цената, Wi Fi. За време на престојот гостите сами се грижат за хигиената на апартманите, а постелнината се менува еднаш за време на престојот.

СЛИКИ И УСЛОВИ

плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден

Влез во собите е во 16 ч а напуштање во 9 ч

По пристигнувањето потребно е да се јавите на претставникот за да Ве упати како да ја најдете куќата и да Ве регистрира. Доколку не можете сами да ја најдете, претставникот ќе Ве смести најбргу што може

за хигиената на собите за време на престојот се грижите сами и потребно е истите да ги оставите во чиста состојба (испразнет и исклучен фрижидер на 0, фрлено ѓубре, измиени садови…)

промени на веќе потврдена резервација во ист објект и ист термин се наплаќаат 15 еур

промена на датумот на патување и/или промена на куќата се пресметува како отказ од патување

ТРОШОЦИ ЗА ОТКАЗ ОД ПАТУВАЊЕ

 40 ЕУР фиксен манипулативен трошок ако патувањето се откаже над 150 дена пред почетокот на патување,

10% ако патувањето се откаже од 150 до 45 дена пред почетокот на патување,

15 % ако патувањето се откаже од 44 до 30 дена пред почетокот на патување,

30 % ако патувањето се откаже од 29 до 20 дена пред почетокот на патување,

40 % ако патувањето се откаже од 19 до 15 дена пред почетокот на патување,

80 % ако патувањето се откаже од 14 до 10 дена пред почетокот на патување,

90 % ако патувањето се откаже од 9 до 6 дена пред почетокот на патување,

100 % ако патувањето се откаже од 5 до 0 дена пред почетокот на патување или во текот на патувањето

ЗА ВАЛИДНА РЕЗЕРВАЦИЈА БЕЗ ПОПУСТ Е ПОТРЕБНА УПЛАТА ОД МИН. 50% ОД ВКУПНАТА СУМА, ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ПО КУРС 1 ЕУР=62 ДЕН. ОСТАНАТИОТ ДЕЛ СЕ ДОПЛАЌА НАЈДОЦНА МЕСЕЦ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

Можеби ќе Ви се допадне

IVET – Paralia, Pieria

EMANUELA – Sarti, Sithonia

TWINS 2 – Nei Pori, Pieria

TOLIS – Nei Pori, Pieria

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel