Hotel Samokov **** - Borovets

ЗИМА 2023 / 2024

Услуга

BB/HB

Локација

200 m од центарот на Боровец
на 100 м од ски лифтот

Bugarija

Borovec

Опкружен е со борова шума, на 100 м од гондолата. Hotel Samokov е сместен на 1.300 m надморска височина. Од хотелските содржини тука се: куглана, билијар и пинг-понг, спа центар со парна бања, амам, сауна, Kneipp базен и дел за релаксација, теретана, внатрешен базен, фризерски салон, ресторан, ресторанот покрај базенот со специјалитетите од скара, лоби бар и спорт бар покрај теретана, паркинг и бежичен интернет, ски остава и изнајмување на ски опрема, детско игралиште, менувачница, сеф, лифт, сувенирница и др. дуќани. Собите имаат мини-бар, сателитска ТВ, балкон, фен, телефон.

Пријавување во хотелот е по 15:00 ч, а одјавување до 12:00ч.

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува

1 ноќевање по лице за одбраната услуга, бесплатно користење на внатрешен базен, туристичка такса

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21 ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.
*Во цените е вклучена туристичката такса.

Можеби ќе Ви се допадне

GRAND YAZICI CLUB MARMARIS PALACE ***** – Marmaris

Grand Palladium Sicillia Resort 5* – Campofelice…, Sicilija

VRAHOS BEACH – Vrahos, Ionian coast

AKIS NEW – Sarti, Sithonia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel