Grecotel Grand Egnatia Hotel ***** - Alexandroupolis, Tracia

ЛЕТО 2023

Услуга

HB / FB

Оддалеченост од плажа

На плажа

Грција

Тракија>Тракија

10% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2023

*ЗА ПЛАЌАЊЕ СО КАРТИЧКА ПОПУСТОТ СЕ НАМАЛУВА ЗА 2%

Grecotel Egnatia Grand Hotel 4* е во непосредна близина на центарот на Александрополис (500 m), 300 km од Солун, 138 km од Кавала. Сместен е на самиот морски брег, со песочно – камчеста плажа, каде се лежалките и чадорите бесплатни. Комплексот се состои од помали објекти, на пространа територија, со приватна плажа. Нуди удобни соби, 2 ресторани, 2 бара,  2 базени со морска вода, детски базен, Спа центар (турска бања и сауна бесплатно, внатрешен базен) , фитнес центар бесплатно, паркинг, добра услуга. За најмалите тука е и мини клуб, 2 детски базена со морска вода, бебешко креветче бесплатно, како и детско мени, а чување на деца со доплата и на барање на лице место. 

Вкупно се во понуда 105 соби: Singles & Doubles Superior Sea View (~24 m2), Singles & Doubles Deluxe Sea View (~30 m2), Junior Suites (~44 m2), Suites (~45 m2), Suites Executive (~50 m2). Сите соби имаат: ТВ, мини бар (во апартманите), телефон, сеф, бежичен интернет, фен, балкон.

*Прилагоден за лица со инвалидитет!

Поради чести измени на цените од страна на хотелите,

Ве молиме за истите да се информирате директно во агенција!

070 399 359

070 279 395

Работно време: понеделник-петок /10:00-18:00/

F

СЛИКИ И УСЛОВИ

За резервација со попуст е потребна уплата од 100% од вкупната сума. 

Таксата за престој се плаќа на лице место

Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден

 

The rates are strictly valid for bookings with minimum stay 3 nights. For bookings with less overnights, different rates apply upon communication with Filos’ Reservations Department.

Cancellation policy:
15-8 days before arrival , 1 night cancellation fees
7-2 days before arrival, 2 nights cancellation fees
1 day before arrival / Non show 100 % fees

Rates include free use of the gym, indoor pool, sauna and steam bath during operating hours.

Можеби ќе Ви се допадне

SEA VIEW Apartments – Vrahos, Ionian coast

POLISTILO SPITI – Polihrono, Kassandra

BLUE HOUSE ex Antonia – Stavros, Strimonikos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel