Grecotel Costa Botanica ex Gelina Village Aqua Park ***** - Acharavi, Corfu

ЛЕТО 2024

Тип на услуга

All

Оддалеченост од плажа

на плажа

Грција

Острови>Крф

Пријатно опкрушување, долга плажа, аква парк, удобни соби, ресторан, барови, базен, градина, мини маркет и бутик, детски базе, детски клуб и игралиште, spa центар со греан базен, џакузи, сауна, парна бања, теретана, лежалки и чадори бесплатно, песочно-камчеста плажа,  паркинг, конференциска сала, спорт и рекреација, услуга на високо ниво.  Се наоѓа на северниот дел на острово, 500 m од центарот на Ахарави, 37 km од градот Крф. Го чинат 12 згради. 

Аква парк

Water Park Center HYDROPOLIS (35.000 m2), 3 базени, 7 тобогани, бар, ресторан. Деца помала од 16 год. во пратња на родители. Тобоганите за возрасни и деца бесплатни, само храна и пијалоците со доплата на лице место.

Вкупно 441 соба: Promo Studios (~26 m2) Studios (~35 m2), Studios (~35 m2), Doubles (~28 m2), 1-Bedroom Apartments (~46 m2), 2-Bedroom Apartments (~56 m2), 2-Bedrooms Suites (~58 m2), Deluxe Suites (~75-80 m2).

Во собите: клима(15/06-15/09), телефон, фрижидер, сателитска ТВ, купатило со туш када, фен, бежичен интернет (со доплата, на лице место), сеф (со доплата, на лице место), балкон

Promo Studio-2 единечни кревета, помошен кревет на развлекување.

Studio – француски кревет или 2 единечни кревета. Некој соби имаат чајна кујна.

Double Room реновирани соби. француски кревет или 2 единечни кревета

1-Bedroom Apartment – дневна и спална соба. 2 единечни кревета и кревети на кат.

2-Bedroom Apartment– две спални соби. француски кревет и 2 единечни кревета.

2-Bedroom  Suite – дневна соба,  2 спални соби, 2 купатила. француски кревет и два единечни кревета. Помошен кревет-на развлекување. 

Deluxe Suite дневна соба, 2спални соби, 2 француски кревета, помошен кревет – на развлекување.

*Собите се прилагодени на лица со попречена мобилност

ONLINE ПРЕБАРУВАЧ

 

 

070 399 359

070 279 395

artoftravel.mk@gmail.com

Понеделник – петок /10:00-18:00/

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

такса за престој се плаќа на лице место

Можеби ќе Ви се допадне

TOLIS – Nea Plagia, Solunski zaliv

HRISTINA – Hanioti, Kassandra

VERY CHIC Hotel ***** – Bodrum

SPANOS – Sarti, Sithonia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel