Dionysos Inn Hotel ***- Hanioti, Kassandra

ЛЕТО 2023

Услуга

ВВ

Оддалеченост од плажа

150 метри

Грција

Халкидики>Касандра>Хотели

10% ПОПУСТ ДО 28.02.2023 ЗА 30% АВАНС СО РЕЗЕРВАЦИЈА

*За плаќање со картичка попустот се намалува за 2%

Помал, економичен хотел. Вкупно 35 соби. Содржини: базен, детски базен, интернет на јавни површини, бар покрај базенот, сала за појадок, cеф, на рецепција /со доплата/. Соби: балкон, фен, фрижидер, клима /во јули и август бесплатна/, сателитска ТВ, телефон

*Погодности за лица со попречена мобилност

Поради често менување на цените и попустите од страна на хотелите,

Ве молиме за истите да побарате понуда директно во агенција!

070 399 359

070 279 395

Работно време: од понеделник – петок / 10:00 – 18:00 /

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

курс 1 еур=62 ден

Таксата за престој се плаќа на лице место според категоризација на објектот.

* In reception area there are safes which are available for double standard rooms and cost 3 euros/day payable on spot.

*.Facilities included to the prices: A/C, safe box, mini fridge, sat TV, hairdryer, wi fi in public areas and in the rooms.
Cleanliness: maid service 7 times per week. Bed linen change 3 times per week. Towels change 3 times a week.

Cancellation policy:
For the periods 28/04-06/06 & 01/10-15/10: 5-1 days prior to arrival, 2 nights cancellation fees.
For the periods 07/06-05/07 & 01/09-30/09: 7-1 days prior to arrival, 30% cancellation fees.
For the period 06/07-31/08: 12-1 days prior to arrival, 50% cancellation fees.

Non show or early departure for all periods, 100% cancellation fees.

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Можеби ќе Ви се допадне

DUVAS – Toroni, Sithonia

ANDONIS – Nea Flogita, Solunska regija

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel