Alexandra Beach Spa Resort **** - Potos, Thassos

ЛЕТО 2024

Услуга

HB / FB

Оддалеченост од плажа

На плажа

Грција

Острови>Тасос

Early Booking Offer -10% for reservations made from 01/02/2024-15/03/2024 for stays 28/04/2024-21/10/2024

*ЗА ПЛАЌАЊЕ СО КАРТИЧКА ПОПУСТОТ СЕ НАМАЛУВА ЗА 2%

Хотелот се наоѓа на плажа, околу 1 km оддалечен од селото Потос. Alexandra Beach Spa Resort е комплекс сместен во убави градини и опкружен со зеленило. Составен е од неколку двокатни и трикатни згради. Во понуда се 222 соби и сјутови со приватни базени. Сите соби имаат балкони со поглед кон море, градина или планина. Главниот ресторан нуди јадења на богата шведска маса за појадок и вечера, а достапни се и детско мени, како и диетално. Таверна на плажа, бар и бар покрај базенот. Сите соби со базени, делукс соби се реновирани 2018та година. Од останати содржини во понуда се теретана, паркинг, интернет „корнер“, мини маркет, надворешен базен, детски базен, бежичен интернет, лифт во некои од зградите, ТВ сала, сеф со доплата, спа со доплата, тениско игралиште, билијар, пинг понг, спортови на вода, одбојка на плажа, мини голф, пинг понг. 

ONLINE ПРЕБАРУВАЧ

 

070 399 359

070 279 395

Пон-пет /10:00-18:00/

СЛИКИ И УСЛОВИ

За валидна резервација е потребна уплата од мин 50% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 21 ден пред поаѓање.

 

*Такса за престој не е вклучена во цената и се плаќа на лице место, на рецепција. 

 

Можеби ќе Ви се допадне

PANOS – Limenas, Tasos

POMEGRANATE Wellness Spa Hotel ***** – Nea Potidea, Kassandra

TRESOR SOUSOURAS Hotel **** – Hanioti, Kassandra

TULI – Nei Pori, Pieria

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel