НЕА ФЛОГИТА

ЛЕТО 2024

НЕА ФЛОГИТА

 

Неа Флогита се наоѓа на само 78 км од Солун и е омилено викенд место на Солуњани. Сместена помеѓу Неа Плаја и Дионисос, Ви дава можност за прошетки покрај една од најдолгите плажи во овој дел на Грција. Богата со зеленило покрај плажата, со многубројни кафетерии и таверни, маркети, пекарници, пазар, аптека, Неа Флогита е мало место но со сите потребни содржини за квалитетен одмор. Особено е погодна за семејства со мали деца поради песочната плажа и постепен влез во море. Залез на сонцето, ситна песок, постепен влез во морето, ладовини на плажата, многубројни барови на плажата /и сите со Wi Fi/, еден од најдобрите гироси  во овој дел на Грција, Неа Плаја на 10 мин. прошетка, a Неа Моуданиа на 10 мин. возење…. Неа Флогита е прав избор за сите генерации!

РАЗГЛЕДАЈТЕ ЈА НАШАТА ПОНУДА

SAKIS – Nea Flogita, Solunska regija

Sakis се наоѓа во стариот дел на Неа Флогита, на околу 100м од плажата. Во понуда се петкреветни и шесткреветни дуплекс апартмани, сместени на првиот кат. Сите сместувачки единици имаат ...

LA PLAGE – Nea Flogita, Solunska regija

Куќа „La Plage“ е лоцирана во новиот дел на Неа Флогита, прва линија море, на сама плажа. Располагаме со 3 четирикреветни студиа, 2 четирикреветни апартмани и 2 дуплекс апартмани (сите со директен, ...

NADJA – Nea Flogita, Solunska regija

Nadja се наоѓа во стариот дел на Неа Флогита, на околу 110м од плажата. Во понуда се пространи петкреветни ишесткреветни дуплекс апартмани, кои се наоѓаат на високо приземје. ...

DALIBOR – Nea Flogita, Solunska regija

Dalibor се наоѓа на околу 80м од плажата во делот кон Неа Плагиа. Во понуда се трикреветни и четирикреветни дуплекс апартмани, кои се наоѓаат на 1. кат. Секоја сместувачка ...

SENS – Nea Flogita, Solunska regija

Sens се наоѓа во стариот дел на Неа Флогита, на околу 50м од плажата. Во понуда се 1/3 и 1/4 дуплекс апартмани на 1. кат. Секој дуплекс има основно опремена пространа кујна, купатило, тераса, Wi-Fi, TV ...

ZORBAS 2– Nea Flogita, Solunska regija

Zorbas се наоѓа на сама плажа во центарот на Неа Флогита. Pасполага со апартмани со една спална /2+2/, две легла во кујната и брачен кревет во спалната соба во апартманите со една ...

BLUE&WHITE – Nea Flogita, Solunska regija

Куќа “Blue and White” е сигурно една од најквалитетните и најдобро уредените и опремените куќи во Неа Флогита. Оценека на букинг има од 9.3 и е лоцирана во помирниот дел на Неа Флогита, на само ...

TSIMPOUKAS – Nea Flogita, Solunska regija

Комплексот TSIMPOUKAS MAISONETTES е лоциран на извонредно мирна и тивка локација, помеѓу приватни куќи на почетокот на Неа Флогита. Оддалечена е околу 250 метри ...

25%

*Last minute

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ANDONIS – Nea Flogita, Solunska regija

Andonis се наоѓа на околу 70м од плажата во делот на Неа Флогита кон Неа Плагиа, во непосредна близина на куќата Тасос 1. Во понуда се комфорни 1/5 и 1/6 апартмани на 1. кат. Секој апартман ...

ZORBAS – Nea Flogita, Solunska regija

Zorbas се наоѓа во централниот дел, на плажата во Неа Флогита. Во понуда се двокреветни студија (во дел од нив има можност за додавање помошен кревет) и четирикреветни апартмани...

MAKIS – Nea Flogita, Solunska regija

Куќа Макисе е лоцирана на главната улица кај фудбалското игралиште во Неа Флогита, на само 50 метри од прекрасната плажа и 100 метри од центарот на местото и е идеална за семејства ...

LEONIDAS – Nea Flogita, Solunska regija

Leonidas се наоѓа на околу 20м од плажата во централниот дел на Неа Флогита. Во понуда се двокреветни и трикреветни полуапартмани, четирикреветни и петкреветни дуплекс апартмани,...

FILOMENI – Nea Flogita, Solunska regija

Filomeni се наоѓа во централниот дел на Неа Флогита, на околу 50м од плажата. Во понуда се пространи петкреветни дуплекс апартмани (во дел од нив има можност за додавање помошен кревет), ...

TASOS 2 – Nea Flogita, Solunska regija

Tasos 2 се наоѓа во централниот дел на Неа Флогита, на околу 40м од плажата. Во понуда се 1/2, 1/3 и 1/4 полуапартмани, кои имаат одвоена кујна, додека сите кревети се наоѓаат во една просторија. 1/4 ...

ANGELOS – Nea Flogita, Solunska regija

Angelos се наоѓа во централниот дел на Неа Флогита, на околу 50м од плажата. Во понуда се 1/3 и 1/4 дуплекс апартмани на приземје, на 1. и на 2. кат. Секој дуплекс има основно опремена кујна со мини ...

SAVAS – Nea Flogita, Solunska regija

Savas се наоѓа во централниот дел на Неа Флогита, на околу 25м од плажата. Во понуда се 1/5 и 1/6 дуплекс апартмани на приземје и на 1. кат и имаат страничен поглед на море. Секој дуплекс има ...

KALIMERA – Nea Flogita, Solunska regija

Kalimera се наоѓа на околу 80м од плажата во Неа Флогита, во делот кон Неа Плагиа. Во понуда се трикреветни полуапартмани, четирикреветни и петкреветни апартмани ...

KOZI – Nea Flogita, Solunska regija

Kozi се наоѓа во централниот дел на Неа Флогита, на самата плажа. Во понуда се двокреветни и трикреветни полуапартмани (одвоена кујна без врата), четирикреветни апартмани и петкреветни дуплекс...

ALEXIA – Nea Flogita, Solunska regija

Aleksija се наоѓа во централниот дел на Неа Флогита, на околу 60м од плажата. Во понуда се пространи петкреветни ишесткреветни дуплекс апартмани, кои се наоѓаат на 2. кат. Секоја сместувачка ...

PANOS – Nea Flogita, Solunska regija

Panos се наоѓа во централниот дел на Неа Флогита, на самата плажа. Во понуда се трикреветни и четирикреветни дуплекс апартмани, кои се наоѓаат на спуштено приземје (SP). Секоја...

TASOS 1 – Nea Flogita, Solunska regija

Tasos 1 се наоѓа на самата плажа во Неа Флогита, во делот кон Nea Plagia, во непосредна близина на куќата Адонис. Во понуда се 1/2, 1/3, 1/4 и 1/5 апартмани и 1/4 дуплекс апартмани. Поголемиот дел, освен ...

ANASTASIA – Nea Flogita, Solunska regija

Anatasia се наоѓа во централниот дел, на околу 50м од плажата во Неа Флогита, во непосредна близина на куќата Тасос 2. Во понуда се 1/2 и 1/3 студија, 1/4 и 1/5 апартмани и 1/5 и 1/6 дуплекс ...

CHRISTINA – Nea Flogita, Solunska regija

Куќа Christina се наоѓа на одлична местоположба, идеална локација, на само 30 метри од плажа, веднаш до Filetakia Gyro на почетокот на шеталиштето во Неа Флогита, кај паркингот. Куќата располага со еден дуплекс ...

7%-15%

*25.05.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel