Hotel Rodopski Dom *** - Chepelare

ЗИМА 2021 / 2022

Услуга

Локација

неколку минути од гондолата

Bugarija

Chepelare

7=6 ВАЖИ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОДОТ ОД 03.01-27.01.2022 И ОД 06.03-31.03.2022

*ПОПУСТИТЕ НЕ ВАЖАТ ЗА ДОПЛАТИТЕ

Rhodopi Home Hotel се наоѓа во центарот на планинското гратче Чепеларе, кое е на само 10 km од ски центарот Пампорово. Ски патеките се на само неколку минути од комплексот. Хотелот нуди 29 двокреветни соби, 19 апартмани со една спална и 3 апартмани со две спални. Сместувачките единици се пространи и комфорни, опремени со нов намештај, телефон, ТВ, мини бар, централно греење и балкон, туш кабини, апартманите имаат комплетно опремени кујни, дневни соби со маин, спални и балкони. Од хотелските содржини издвојуваме: ресторан, лоби бар, ноќен клуб, спа центар /внатрешен базен, сауна, џакузи и парна бања, солариум и простории за масажа, конференциска сала за 50 лица, паркинг, бежичен интернет кај рецепцијата. Домашните миленици се дозволени, на барање и со доплата.

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува:

1 ноќевање на база полупансион, бесплатно користење на внатрешен базен, сауна, бежичен интернет, паркинг, туристичка такса

 

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21 ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.

*Во цените е вклучена туристичката такса.

Барање за резервација

Слични понуди

Hotel PELA *** – Ohrid

VILLAGIO MAISTRO *** – Ag. Ioannis, Lefkada

RIANA – Edipsos, Evia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel