Riverside Hotel & Spa **** - Bansko

ЗИМА 2024

Услуга

НВ

Локација

1,6 km од гондолата

Bugarija

Bansko

Хотелот е на 1,6 км оддалечен од гондолата. Го одликува уникатен архитектонски стил, близината на стариот центар на Банско, близината на рестораните, баровите и маркетите. Содржините на објектот: лифт, ски остава, паркинг, 24 ч рецепција, базен, релакс соба, парна бања, џакузи, теретана, сауна, бар, ресторан, бежичен интернет. Собите и апартманите: балкон /само некој соби/, кабловска ТВ, фен, телефон, бежичен интернет, пешкири

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува:

1 ноќевање, користење на внатрешен базен, финска сауна, парна бања, релакс зона, бежичен интернет, паркинг според расположивоста, туристичка такса

 

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21 ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.

*Во цените е вклучена туристичката такса.

 

*Било каква измена на веќе потврдена резервација се наплаќа 10 еур = 620 ден!

*Во случај на откажување од моментот на потврдена резервација до 21 ден пред поаѓање 10% пенали од вкупната сума. 20-0 дена пред поаѓање пенали се 2 ноќевања.

*Цените се валидни за плаќање во готово (кеш) или на фактура по курс 1 еур=62 ден. За плаќање со картичка попустот се намалува за 2%.

Можеби ќе Ви се допадне

SENTIDO DJERBA Beach 4* – Djerba, Tunis

AL MARE Hotel *** – Polihrono, Kassandra

NATASA Hotel *** – Skala Potamia, Tasos

FILOMENI – Nea Flogita, Solunska regija

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel