Ivan Rilski Apartments & Spa Hotel **** - Bansko

ЗИМА 2023 / 2024

Услуга

BВ / HB / ALL

Локација

1,1 km од гондолата

Bugarija

Bansko

Хотелот е сместен на само 1000 м од ски лифтот. Комплексот се состои од хотелската главна зграда и 4 апартмански згради, SPA центар со најголем внатрешен базен во градот.

Содржините на објектот: сончева тераса, ски остава, внатрешен базен, теретана, парна бања, солариум, сауна, билијар, детско игралиште, лифт, паркинг со доплата, ресторан, бар, снек бар, бежичен интернет

Собите: кабловска ТВ, фен, телефон, фрижидер, балкон, чајна кујна со прибор, микровална, бежичен интернет, ел. бокал, рерна, тостер

Пријавување по 14:00 ч, а одјавување до 11:00 ч

*Домашни миленици дозволени со најава и доплата

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува: 1  ноќевање на база наем, ноќевање со појадок или полупансион, користење на внатрешен базен, шок базен, сауна, парна бања, теретана, Shuttle bus до гондолата (сатница на рецепција), туристичка такса

 

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21 ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.

*Во цените е вклучена туристичката такса.

 

Важна напомена: Во случај на веќе потврдена резервација во случај на откажување од страна на патникот, ќе се пресметаат сите банкарски и манипулативни трошоци.

Cancelation policy:
No penalty shall be made within 7 days before the check in
After this period 100% charge applies
No show 100 % penalty

Можеби ќе Ви се допадне

Hotel CLUB A *** – Kopaonik

PARALIKAS – Sarti, Sitonija

PRAKSITELIS – Nikiana, Lefkada

PALM BEACH Resort **** – Hurgada

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel