Potamaki Beach Hotel *** - Benitses, Corfu

ЛЕТО 2021

Услуга

BB / HB

Оддалеченост од плажа

0 m

Грција

Острови>Крф

Potamaki Beach Hotel *** е на 200 m oд центарот на Беницес, 11 km од градот Крф. Преку патот е ситно-камчеста плажа, каде се наплаќаат лежалките а чадорите се бесплатни. Хотелот нуди: комфорни соби, базени, бесплатен интернет во лобито, пинг понг, билијар со доплата, вечерна забава /3 пати неделно/, паркинг, сеф на рецепција /со доплата/.

Вкупно во понуда се 170 соби: Singles & Doubles (~18 m2). Опремени се со: клима, сателитска ТВ, мини фрижидер, фен, телефон, бежичен интернет, пегла (на барање), балкон. 

*Прилагоден за лица со пречки во движење

 

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 30% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа 21 ден пред поаѓање.

Таксата за престој се плаќа на лице место

Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Можеби ќе Ви се допадне

Hotel Lavina **** – Jahorina

MARGARITA – Kanali, Ionian coast

LASKARINA – Potos – Thassos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel