Zepter Hotel Drina *** - Bajina Bašta, Tara

ЗИМА 2023 / 2024

Услуга

Локација

Центар на Бајина Башта

Srbija

Bajina Basta>Tara

НОВА ГОДИНА – ПАКЕТ 3 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕНА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА

Модерен хотел Дрина е сместен во самиот центар на Бајина Башта, во пешачката зона и непосредна близина на реката Дрина, по која и го добил името. Зградата се наоѓа помешу двете главни улици, ушушкана во раскошното зеленило на блиските паркови. Хотелот нуди 26 lux соби, 44 стандардни соби и 1 апартман, ресторан, пицерија, конференциска сала со 250 места, летна тераса, теретана и сауна. 

НОВА ГОДИНА

30.12.2023 – 02.01.2024

31.12.2023 – 03.01.2024

ЦЕНА НА ПАКЕТОТ ПО ЛИЦЕ 250 еур (во стандардна соба)

ЦЕНА НА ПАКЕТОТ ПО ЛИЦЕ 280 еур (во делукс соба)

 

Цената вклучува:

3 ноќевања на база полупансион (појадок и вечера)

30.12.2023 – пансионска вечера на шведска маса

31.12.2023 – Гала новогодишна вечера на шведска маса со музичка програма (голем избор на ладни предјадења, топли и главни јадења, специјалитети од интернационалната и домашната кујна, пијалок за добредојде)

01.01.2024 – Гала вечера на шведска маса

02.01.2024 – стандардна пансионска вечера на шведска маса

*Користење на бежичен интернет, теретана и сауна

 

ДОПЛАТИ:

-Пакет на пијалоци 25 еур по лице (неограничена конзумација на газирана и негазирана вода, газирани и негазирани сокови, два вида на ракија, локално пиво, локално бело и црно вино, пелинковац)

– Такса за престој: 1.15 еур по лице на ден

 

Попусти за децата:

-1 дете до неполни 7 год со 2 возрасни престојува бесплатно

-2. дете до неполни 15 год има 50% попуст

– 2 деца од 7-15 год со 2 возрасни остваруваат по 50% попуст

СЛИКИ И УСЛОВИ

За валидна резервација потребна е уплата од мин 50%. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 21 ден пред поаѓање. Плаќањето е по курс 1 еур=62 ден. Цените се валидни за плаќање во готово или на ф-ра.

 

За резервација се потребни:

-име и презиме од сите патници

-датум на раѓање на децата

-контакт телефо

-е-маил адреса (доколку ја поседувате)

 

Политика на откажување од страна на патникот:
Патникот е должен по писмен пат да достави допис за откажување на патување. Истиот ќе биде проследен до хотелот. Пеналите се според денот на откажувањето и за истите важат посебни услови на откажување усогласени со условите на давателот на услугата, а не Општите на Арт оф Травел:

Од моментот на потврдена резервација до 45 дена пред поаѓање – 10% од вкупната сума 

44 – 35 дена пред – 20% 
34 – 28 дена пред – 20% 
27 – 21 дена пред – 50% 
20 – 16 дена пред – 90% 
15 – 0 дена пред – 100%  (или во текот на престој)

Слични понуди

LARA S apartmani *** – Dobre Vode, Barska Rivijera

DIAS NEW – Nei Pori, Pieria

GRIAVAS – Sykia, Sithonia

Карневал во ВЕНЕЦИЈА – 10.02.2024

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel