Zepter Hotel Drina *** - Bajina Bašta, Tara

ЗИМА 2021 / 2022

Услуга


*доплата за вечера

Локација

Центар на Бајина Башта

Srbija

Bajina Basta>Tara

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ОД 01.11 – 25.12.2021

НОВА ГОДИНА

Модерен хотел Дрина е сместен во самиот центар на Бајина Башта, во пешачката зона и непосредна близина на реката Дрина, по која и го добил името. Зградата се наоѓа помешу двете главни улици, ушушкана во раскошното зеленило на блиските паркови. Хотелот нуди 26 lux соби, 44 стандардни соби и 1 апартман, ресторан, пицерија, конференциска сала со 250 места, летна тераса, теретана и сауна. 

ЕСЕНСКИ ВИКЕНД ПАКЕТ

10. 10. – 22. 12. 2021.

ЦЕНА за пакет од 2 ноќевања по лице:
Стандардна 1/2 соба: 50 еур ВВ / 60 еур НВ
Deluxe 1/2 соба: 58 еур ВВ / 68 еур НВ

Викенд пакет вклучува:
2 ноќевања по лице на одбраната услуга, бежичен интернет, користење на теретана и сауна, излет со локален водич – поаѓање во сабота во 10ч, обиколка на 5 знаменитости на Тара и Дрина (делумно со превоз, делумно пешки – „Тепих“ ливада, видиковец Бањска карпа, езерото Заовина, река Врело во Перуќац, прочуена куќичка на Дрина – излетот трае 3ч).

Пакетот не вклучува:
Такса околу 1,1 еур на ден по лице

Доплати:
Доплата за ручек 7 еур по лице, деца 5,5 еур

Доплата за 1/1 соба +40% 

Напомена: За реализација на излетот потребен е мин. од 5 лица. Во случај на лошите временски услови постои можност за откажување на излетот.

Попусти за деца до 15 год
1 дете до неполни 7 год со 2 возрасни гратис
Второ дете до неполни 15 год со 2 возрасни 50% попуст
1 дете од 7 – 15 год со 1 возрасен 30% попуст
2 деца од 7 – 15 со 1 или 2 возрасни лица секое по 50% попуст

 

НОВА ГОДИНА
 
30.12.2021-03.01.2022

Пакетот вклучува: 2 или 3 полупансиони по лице, бежичен интернет, користење на теретана и сауна, 30.12.2021 – пансионска вечера, 31.12.2021 – новогодишна вечера /шведска маса – избор на ладните предјадења, топли и главни јадења, специјалитети на интернационална и домашна кујна, пијалок за добредојде/ со музичка програма, 01.01.2022 – гала вечера /шведска маса/ со музичка програма, 02.01.2022 – пансионска вечера

Пакетот не вклучува: паркинг, такса 1,1 еур на ден по лице

ЦЕНА на пакетот 3 ноќи по лице:
СТАНДАРД пакет 180,00 € 
DELUXE пакет 210,00 € 
*сместување во 1/2 или 1/3 соби

ЦЕНА на пакетот 2 ноќи по лице:
СТАНДАРД пакет 135,00 € 
DELUXE пакет 165,00 € 
*сместување во 1/2 или 1/3 соби

ДОПЛАТИ:

Доплата за 1/1 соба20,00 EUR за стандардна соба на ноќ/ 30,00 EUR за deluxe соба на ноќ

Доплата за пакет на домашни пијалоци уз вечера 19 € по лице за вече (неограничено конзумирање на газирана и негазирана вода, газирани и негазирани сокови, две врсти на ракија, домашно пиво, домашно бело и црвено вино, пелинковац.

Попусти за деца до 15 год
1 дете до неполни 7 год со 2 возрасни гратис
Второ дете до неполни 15 год со 2 возрасни 50% попуст
1 дете од 7 – 15 год со 1 возрасен 30% попуст
2 деца од 7 – 15 со 1 или 2 возрасни лица секое по 50% попуст

За валидна резервација потребна е уплата од мин 40%  од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 15 дена пред поаѓање. Курс 1 еур=62 ден

СЛИКИ И УСЛОВИ

За валидна резервација потребна е уплата од мин 40%. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 7 дена пред поаѓање. Плаќањето е по курс 1 еур=62 ден.

Политика на откажување:
Од 90 – 45 дена пред само административни трошоци

44 – 35 дена пред – 10% 
34 – 28 дена пред – 20% 
27 – 21 дена пред – 40% 
20 – 16 дена пред – 80% 
15 – 11 дена пред – 90% 
10 – 0 дена пред – 100% (или во текот на престој)

Барање за резервација

Слични понуди

Isi Lux – Nea Potidea

SARTI BLUE – Sarti, Sithonia

Grecotel Egnatia Grand Hotel **** – Alexandropolis

ITEA – Asprovalta, Strimonikos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel