Apart - Hotel Petridis - Pefkohori, Kassandra

ЛЕТО 2023

Превоз

Сопствен

Оддалеченост од плажа

400 метри

Грција

Халкидики>Касандра>Пефкохори

15% ПОПУСТ ЗА СМЕНАТА ОД 12.09-22.09.2023 – 1/3 СТУДИО

*ЗА ПЛАЌАЊЕ СО КАРТИЧКА ПОПУСТОТ СЕ НАМАЛУВА ЗА 2%

Petridis се наоѓа на влезот во Пефкохори, на околу 300 м од центарот и окoлу 400 м од плажата.Има голем базен опкружен со медитеранско зеленло, лежалки и чадори покрај базенот, ресторан, TV сала и паркинг. Располага со двокреветни и трикреветни студија. Cекое студио има комплетно опремена кујна, купатило, тераса, ТВ и клима уред со доплата на лице место (5 еур на ден)

Напомена: Во 1/3 студио 1 дете до неполни 3 год. може да престојува без кревет или 2 деца на заеднички кревет можат да имаат вкупно 13 год. Во 1/2 студио секој мора да има сопствен кревет, вклучувајќи ги и децата.

СЛИКИ И УСЛОВИ

Од 01.01.2018 год. се наплаќа такса за престој во Грција. Petridis е регистриран како хотел со 3* и таксата изнесува 1,5 еур на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс). Износот се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот).

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Можеби ќе Ви се допадне

NIKOS 2 – Leptokarija, Pieria

KASSANDRA BAY Hotel ** – Kriopigi, Kassandra

KIRIAKIS – Sarti, Sithonia

KOSMAS – Polihrono, Kassandra

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel