Hotel Pela *** Ohrid

ЕСЕН 2021

УСЛУГА

ВВ / НВ

Локација

100м од плажа во Св. Стефан
4kм од центар

Македонија

Охрид

Хотелот Пела сместен на брегот на Охридското Езеро, во тивка, борова шума со своите модерни хотелски содржини ви овозможува извонредни услови како за одмор и рекреација така и за организирање на разни работилници, презентации, семинари, симпозиуми, конгреси и други настани. Хотел Пела е лоциран во близина на градот Охрид (4 км), во
туристичката населба Свети Стефан. Најблиската плажа е одалечена 100 метри. Капацитет: 45 соби (27 трокреветни и 18 двокреветни соби) како и 1 апартман, вкупно хотелот Пела
располага со 124 легла. Сите сместувачки капацитети се опремени со кабелска телевизија, интернет, директна телефонска линија, мини бар,
клима уреди, безбедносни камери, тераса. Хотелот нуди и две конференциски сали, паркинг, фудбалско/кошаркарско игралиште,
ресторан, детско игралиште. Хотелот е реновиран во 2019 година.

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува

1 ноќевање по лице за одбраната услуга, паркинг, интернет, туристичка такса

 

За валидна резервација е потребна уплата од мин 30% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред поаѓање. Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

ASTERIA – Sarti, Sithonia

MARIA – Edipsos, Evia

ALEXANDRA – Psakoudia, Sithonia

ELLI – Neos Marmaras, Sithonia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel