Hotel Lion **** - Borovets

ЗИМА 2022 / 2023

Услуга

Локација

900 m од ски станица

Bugarija

Borovec

7=6, 10=9, 14=12 (ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОДОТ ОД 04.03.2023 ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА)

Hotel Lion се наоѓа во мирниот дел на Боровец. Реновиран е и нуди внатрешен базен, трансфер до жичарата, комфорни соби, вкусна храна и професионална услуга…

Хотелот содржи: ресторан, бар, базен, сауна, теретана, релакс соба, џакузи, парна бања, ски остава, паркинг /со доплата/, пинг понг и билијар, интернет на јавните површини, лифт, сеф со доплата.

Собите содржат: купатило, фен, телефон, сателитска ТВ, мини-бар.

*Прилагоден за лица со попречена мобилност

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува

1 ноќевање на база полупансион, користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, ски остава за сопствена опрема, shuttle bus трансфер до гондолата (распоред на рецепција), туристичка такса

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21 ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.
*Во цените е вклучена туристичката такса.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

ELENI – Sarti, Sithonia

DELPHI BEACH Hotel **** – Erateini, Fokida

KASTRO MAISTRO *** – Ag. Ioannis, Lefkada

SEA VIEW Apartments – Vrahos, Ionian coast

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel