Dimitra House - Kalithea, Kassandra

ЛЕТО 2021

Превоз

Автобуски
Сопствен

Оддалеченост од плажа

500 метри

Грција

Халкидики>Касандра>Калитеа

Вила Димитра се наоѓа на 500 метри од плажа, веднаш до училиштето на Калитеа и на 2 мин пешачење до центарот на Калитеа. Можност за паркирање има на самата улица  како и на 40 м оддалеченост од вилата каде има бесплатен паркинг.
Трокреветните студија, располагаат со три редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет и балкон, ТВ, клима без доплата и wi-fi, истите се наоѓаат на приземје и едно студио на втор кат.
Четворокреветните студија располагаат со четири редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен толатет и балкон или тераса, тв, клима без доплата и wi-fi.
Петтокреветното студио располага со француски кревет за две лица и три единечни легла, се наоѓа на прв кат и гледа кон улица, има кујна на страна од собата со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, клима без доплата  и wi-fi.

СЛИКИ И УСЛОВИ

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 

·        Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице

·        Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице

·        Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице

·        Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице

·        Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице

·        Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 

·        Битола – (Автобуска Станица Транскоп-на перон)-30еур по лице

·        Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице

·        Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице

·        Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур

·        Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице

·        Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 15еур за Битола и Штип

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Возрасни лица над 63год – попуст од 10еур

Превозникот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст 7 (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги оставаа патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на организаторот

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

JANIS 2 – Sarti, Sithonia

AVA – Kalithea, Kassandra

PORTO FINO – Nikiana, Lefkada

Hotel DVA JAVORA *** – Jahorina

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel