Diana House - Pefkohori, Kassandra

ЛЕТО 2023

Превоз

Сопствен

Оддалеченост од плажа

100 метри

Грција

Халкидики>Касандра>Пефкохори

5% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 02.04.2023

*За плаќање со картичка попустот се намалува за 2%

Се наоѓа во централниот дел на летувалиштето на неполни 100 m oд плажа, во мирна улица. Делумно е реновирана 2011 год. и модерно опремена. Располага со двокреветни и трокреветни студија, како и четворокреветни дуплекс апартмани, на високо приземје и прв кат. Погодна е за парови и за семејства. Во свој состав има и кафе бар, рецепција, паркинг за гостите на дуплекси.

СЛИКИ И УСЛОВИ

  • Услови за деца во студио/ апартман • две деца до 10 г. Можат да користат еден кревет. Дете 0-3 г може да престојува без сопствен кревет.
  • Користење на климата 5 еур на ден.
  • Бесплатен WI-FI: АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ ЗАРАДИ ТЕХНИЧКИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ.

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Можеби ќе Ви се допадне

JANIS BEACH – Polihrono, Kassandra

OLYMPIC New House – Nei Pori, Pieria

LINDA – Leptokarija, Pieria

DOLPHIN BEACH Hotel *** – Possidi, Kassandra

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel