Chrousso Village Hotel **** - Paliouri, Kassandra

ЛЕТО 2023

Услуга

HB / All inclusive

Оддалеченост од плажа

500 m

Грција

Халкидики>Касандра>Хотели

Special Offer -20% for reservations made from 01/09/2023-30/09/2023 for stays 01/09/2023-15/10/2023

*За плаќање со картичка попустот се намалува за 2%

Се наоѓа на 1.5 km од Палиури на површина од 40.000 m2. Комплексот е опкружен со зеленило. Го чинат 19 згради на три нивоа. Далеку од гужви идеално е место за мирен семеен одмор. Вкупно 159 соби: Studios (~25-30 m2) & Family Rooms (~45 m2) & Family Rooms Large (~50 m2). Во собите: клима, фрижидер, сеф (со доплата на лице место), SAT TV, телефон, Wi-Fi бесплатен, фен, кујнски дел, балкон. Помошен кревет – на расклопуванје / софа. Секојдневно чистење на собите, промена на постелнина- на 2 дена. Хотелот нуди: 2 базени со бесплатни лежалки и чадори, интернет, менувачница, паркинг, мини маркет, сала за конференции, ТВ сала, на 500 м од хотелот песочна плажа, до која се стигнува по патека низ шума, пешкири за плажа со депозит, 2 детски базена, 3 игралишта и мини клуб, тематски вечери во ресторанот, пинг понг, игрални за деца и возрасни /работат од 19:00 – 00:00 ч/, тениски терени. 

*Хотелот е прилагоден за лица со попречена мобилност

Поради често менување на цените од страна на хотелите,

Ве молиме за истите да се информирате директно во агенција!

070 399 359

070 279 395

раб. време од понеделник – петок

10:00 – 18:00 

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

курс 1 еур = 62 денари

*Такса за престој не е вклучена во цената и се плаќа на лице место, на рецепција. Висината зависи од категоризација на објектот.

Cancellation policy
Cancelled 7-13 days before check-in 50% of total amount
Cancelled 1-6 days before check-in 100% of total amount
Non show 100% of total amount
Early departure 100% of total amount

Можеби ќе Ви се допадне

Hotel TRINITY RESIDENCE 4* – Bansko

Hotel PHILOXENIA **** – Psakoudia, Sithonia

MARGARITA – Sivota, Jonski Breg

FAMILIA – Nei Pori, Pieria

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel