Chrousso Village Hotel **** - Paliouri, Kassandra

ЛЕТО 2024

Услуга

HB / All inclusive

Оддалеченост од плажа

500 m

Грција

Халкидики>Касандра>Хотели

Се наоѓа на 1.5 km од Палиури на површина од 40.000 m2. Комплексот е опкружен со зеленило. Го чинат 19 згради на три нивоа. Далеку од гужви идеално е место за мирен семеен одмор. Вкупно 159 соби: Studios (~25-30 m2) & Family Rooms (~45 m2) & Family Rooms Large (~50 m2). Во собите: клима, фрижидер, сеф (со доплата на лице место), SAT TV, телефон, Wi-Fi бесплатен, фен, кујнски дел, балкон. Помошен кревет – на расклопуванје / софа. Секојдневно чистење на собите, промена на постелнина- на 2 дена. Хотелот нуди: 2 базени со бесплатни лежалки и чадори, интернет, менувачница, паркинг, мини маркет, сала за конференции, ТВ сала, на 500 м од хотелот песочна плажа, до која се стигнува по патека низ шума, пешкири за плажа со депозит, 2 детски базена, 3 игралишта и мини клуб, тематски вечери во ресторанот, пинг понг, игрални за деца и возрасни /работат од 19:00 – 00:00 ч/, тениски терени. 

*Хотелот е прилагоден за лица со попречена мобилност

ONLINE ПРЕБАРУВАЧ

 

 

070 399 359

070 279 395

раб. време од понеделник – петок

10:00 – 18:00 

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

курс 1 еур = 62 денари

*Такса за престој не е вклучена во цената и се плаќа на лице место, на рецепција. Висината зависи од категоризација на објектот.

Можеби ќе Ви се допадне

AKIS 2 – Sarti, Sithonia

HYATT REGENCY AQABA AYLA Resort ***** – Aqaba, Jordan

FAIRY TALE – Plataria, Jonski breg

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel