AMMON ZEUS Hotel **** - Kalithea, Kassandra

ЛЕТО 2023

Услуга

BB / НВ

Оддалеченост од плажа

на плажа

Грција

Халкидики>Касандра>Хотели

25% ПОПУСТ ЗА 50% АВАНС СО РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.11.2022

Сместен на широка, песочна плажа, хотелот нуди светли, пространи соби, ресторан, бар, интернет, теретана, добра услуга. Во вечерните часови на располагање Ви се најпопуларните ноќни клубови и дискотеки на Халкидики. Битно е да знаете дека хотелот бара 100 еура депозит на пријавување и доколку ништо не се оштети Ви ги враќа на одјавување. Хотелот е комплетно реновиран 2017 година. Оддалечен е 300 m oд центарот на Калитеа. Вкупно се 126 соби: Doubles Standard (~21 m2), Deluxe Doubles GV/SV (~21m2), Premium Deluxe Rooms SV (~21 m2), Suites Deluxe 1-Bedroom SV (~43 m2), Suites Deluxe 2-Bedroom SV (~74 m2). Во собите: клима, фрижидер,  мини бар (на барање на лице место), SAT TV, LED TV 32″, телефон, фен, балкон, сеф, Wi-Fi, балкон. Бебешко креветче бесплатно. Сите соби се за непушачи. Дозволено на балкон. Секојдневно чистење соба, промена на постелнина 2 пати неделно. Лежалки и чадори на песочната плажа пред хотелот се наплаќаат, пешкири со депозит.  Спа центар со доплата. 

*Прилагоден за лица со попречена мобилност

ПОРАДИ ЧЕСТИТЕ МЕНУВАЊА НА ЦЕНИТЕ ОД СТРАНА НА ХОТЕЛИТЕ

ВЕ МОЛИМЕ ЗА ИСТИТЕ ДА СЕ ИНФОРМИРАТЕ НА

070 399 359

070 279 395

artoftravel.mk@gmail.com

Работно време: од понеделник – петок /од 10:00 – 18:00 ч/

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

курс 1 еур=62 ден. 

Таксата за престој се плаќа на лице место според категоризација на објектот.

 

Cancellation policy:

For cancellations made from 15 days to 9 days prior to arrival,  60% cancellation fees.

For cancellations made from 8 days to 1 days prior to arrival ,80% cancellation fees.

Non- show : 100% cancellation fees.

 

PREMIUM SERVICES:

(valid for Premium Deluxe Garden View, Premium Deluxe Sea View, Premium Deluxe Suite 2-Bedrooms Sea View)

– Free mini bar with soft drinks, water and beer – upon arrival only

– Coffee and tea facilities

– Extra branded bathroom amenities

– Bottle of wine upon arrival

-10 % discount in a la carte Greco’s restaurant.

 

Upon arrival, for the registration form and the complete check in procedure, guests credit card details are required. In case of no credit card information, there is a deposit of 100 euros cash at the front desk and upon check out the amount is returned.  

This refers to any damage or hotel extras from the guest visiting the hotel.

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Можеби ќе Ви се допадне

ASTIR NOTOS Hotel **** – Potos, Tasos

DIONISOS – Asprovalta, Strimonikos

KASTRO MAISTRO *** – Ag. Ioannis, Lefkada

MESIMVRIA – Golden Beach, Thassos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel