Alexandros Palace Hotel ***** - Ouranoupoli

ЛЕТО 2022

Услуга

НВ / FB

Оддалеченост од плажа

120 метри

Грција

Халкидики>Атос>Хотели

30-40% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 19.05.2022 ЗА ПРЕСТОЈ ДО 04.06.2022

Alexandros Palace Hotel & Suites 5* – е сместен во пријатно опкружување, на полуостров Атос, во областа Трипити, на 2 km oд Неа Рода и 5 km oд Уранополи. Комплексот се состои од 7 двокатни и 2 трокатни згради, а се простира на територија од 7000 m2. Делумно е реновиран 2014 година. Нуди голем број комфорни соби, песочна плажа, ресторани, таверна, базени, интернет, конференциски услуги, детски клуб, Spa центар /внатрешен базен со џакузи/, спортски активности и анимација. Плажата е песочно-камчеста, а лежалките и чадорите се бесплатни, додека пешкирите за плажа се наплаќаат. Идеално е место за семеен одмор. 

Вкупно се 243 соби: Singles (~23 m2), Doubles GV/SV/PV (~25-27 m2), Junior Suites SV (~40 m2), Family Rooms GV/SV (~40 m2), Family Rooms Superior SV (~50 m2),  Family Rooms Executive SV (~60 m2), Suites Honeymoon (~45 m2). Во собите: клима, SAT TV, ТВ, Wi-Fi, мини фрижидер, сеф, фен, сет за кафе/чај, балкон.

*Дозволен престој за домашни миленици /на барање/

Поради често менување на цените од страна на хотелите,

Ве молиме за истите да се информирате директно во агенција!

070 399 359

070 279 395

Понеделник-петок /раб. време од 10 – 18 ч/

СЛИКИ И УСЛОВИ

Таксата за престој се плаќа на лице место

Cancellation Policy
For low period (29/04-25/05 & 30/09-23/10): 8-1 days before arrival, 30% cancellation fees.

Medium & High period (26/05-12/07 & 24/08-29/09): 15-8 days before arrival, 30% cancellation fees. 7-1 days before arrival, 50% cancellation fees.

Super High period (13/07-23/08): 15-8 days before arrival, 50% cancellation fees. 7-1 days before arrival, 80% cancellation fees. Non show or early departure for all periods, 100 % fees.

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Можеби ќе Ви се допадне

AZZURO – Nei Pori, Pieria

Pigale Famly Club *** – Kusadasi

SIMANTRO BEACH Hotel *****– Akti Sani, Kassandra

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel