Aleksandros House - Nea Vrasna, Strimonikos

ЛЕТО 2022

Превоз

Сопствен

Оддалеченост од плажа

20 метри

Грција

Залив Стримоникос>Неа Врасна

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И КОМПЛЕТНА УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 01.02.2022

10% ПОПУСТ ЗА 50% АВАНС СО РЕЗЕРВАЦИЈА И КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 01.05.2022

Aleksandros House се наоѓа на околу 20 метри од плажата во делот на Неа Врасна кон Аспровалта. Има двокреветни студија и пространи петокреветни и шестокреветни дуплекси, сместени на високо приземје и 1. кат. Сите сместувачки единици имаат основно опремена кујна со фрижидер, решо, садови и прибор според бројот на креветите, TV, голема тераса и клима уред, чие користење се доплаќа 7 ЕУР на ден, купатило, интернет. Постелнината се менува еднаш во текот на престојот.

ГАЛЕРИЈА

•             плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден

•             Влез во собите е во 16 ч а напуштање во 9 ч

•             По пристигнувањето потребно е да се јавите на претставникот за да Ве упати како да ја најдете куќата и да Ве регистрира. Доколку не можете сами да ја најдете, претставникот ќе Ве смести најбргу што може

•             за хигиената на собите за време на престојот се грижите сами и потребно е истите да ги оставите во чиста состојба (испразнет и исклучен фрижидер на 0, фрлено ѓубре, измиени садови…)

•             промени на веќе потврдена резервација во ист објект и ист термин се наплаќаат 15 еур

•             промена на датумот на патување и/или промена на куќата се пресметува како отказ од патување

•             ТРОШОЦИ ЗА ОТКАЗ ОД ПАТУВАЊЕ

•             10% ако патувањето се откаже од 150 до 45 дена пред почетокот на патување,

•             15 % ако патувањето се откаже од 44 до 30 дена пред почетокот на патување,

•             30 % ако патувањето се откаже од 29 до 20 дена пред почетокот на патување,

•             40 % ако патувањето се откаже од 19 до 15 дена пред почетокот на патување,

•             80 % ако патувањето се откаже од 14 до 10 дена пред почетокот на патување,

•             90 % ако патувањето се откаже од 9 до 6 дена пред почетокот на патување,

•             100 % ако патувањето се откаже од 5 до 0 дена пред почетокот на патување или во текот на патувањето

.

ЗА ВАЛИДНА РЕЗЕРВАЦИЈА БЕЗ ПОПУСТ Е ПОТРЕБНА УПЛАТА ОД МИН. 50% ОД ВКУПНАТА СУМА, ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ПО КУРС 1 ЕУР=62 ДЕН. ОСТАНАТИОТ ДЕЛ СЕ ДОПЛАЌА НАЈДОЦНА МЕСЕЦ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Begeti Bay Hotel **** – Skaleta, Crete

MOVENPICK TALA BAY Resort ***** – Aqaba, Jordan

Acacia Resort 4* – Campofelice…, Sicilija

Hotel SECRET PARADISE **** – Nea Kallikratia, Solunski zaliv

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel