АГИОКАМПОС

ЛЕТО 2024

АГИОКАМПОС

 

Крајбрежната населба Агиокампос е продолжение на планинското село Скити. Од Лариса е оддалечено 51 км. Населбата е воглавно туристичка, со помалку од 300 жители, кои вон сезона живеат во околните села или градови. 

Плажата Агиокампос е песочно-камчеста, со кристално чиста вода. Со плажите на соседната Велика и Сотирица, кои се споени, достигнува должина од фантастични 14 км, и се најпопуларните плажи во префектурата Лариса. Постојано растечка понуда на сместувачки капацитети, во комбинација со ноќниот живот и прекрасната природа, како и со спомениците во областа, го прават Агиокампос интересно туристичко одморалиште. 

РАЗГЛЕДАЈТЕ ЈА НАШАТА ПОНУДА

HARACIS – Agiokampos, Tesalija

HARACIS - Куќата е оддалечена 10 m од плажата. Располага со 3+1 студија наменети за престој на 2 до 4 лица, кои се наоѓаат на приземје и на 1. кат. Имаат еден дупли кревет и еден ...

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel