Aparthotel Vučko 4* - Jahorina

ЗИМА 2020 / 2021

УСЛУГА

HB

Локација

Центар

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА

Јахорина

Новоизградениот Апартхотел “VUČKO” ја продолжува традицијата на ексклузивниот хотел изграден за потребите на Олимписките игри во Сараево 1984 год. Името го добил по маскотата на XIV ЗОИ и бил наменет за сместување на VIP гости. Се наоѓа во центарот на ски центарот Јахорина и во непосредна близина ски жичари, на 1560 m надморска височина.

 

Хотелски содржини: Wellness & Spa центар се протега на 700 m², 3 конференциски сали, терени за тенис, кошарка, фудбал, ракомет, одбојка, отворено детско игралиште, ски школа и ски рент, подземна гаража. Ресторан, бар, винотека, слаткарница.

СЛИКИ И УСЛОВИ

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 10 дена пред пристигнување.

 

Ковид19 политика – поместување на резервација за друг термин, искористување на сумата како аванс за наредната зимска сезона. Потребна медицинска документација како доказ. Во случај на затворање на границите, враќање на сумата, минусирана за реални банкарски трошоци.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Metamorfosis Apartmani – Metamorfosi, Sithonia

КАПАДОКИЈА – 01. март, автобус

MPM Merryan Hotel *** – Pamporovo

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel