Hotel Thermana Park **** - Laško, Slovenija

2021 / 2022

Услуга

Локација

На брегот на реката Савиња
1,5 км од центарот на Лашко

Slovenija

Lasko

Комплексот се наоѓа во недопрената природа, на брегот на реката Савиња, опкружен со брдата. Над хотелот се издига брдото Хум – „лашки Триглав“ – од каде се градот Лашко гледа како на дланка. До центарот на Лашко се доаѓа по уредена пешачка патека за 15-тина мин. лесна прошетка.

Вода Лашко доаѓа од длабочината од 160 м и по содржината на минералите е акратотермална алкална со калцијум, магнезијум, натријум, со температура од 32–35 C. Одлична е за балансирање и јакнење на организмот и ја намалува коселоста. Ги ублажува болките и олеснува движењето

 

Hotel Thermana Park Laško****superior е изграден 2012-та година и нуди 181 соби и 7 апартмани.  Под стаклената купола се наоѓа термален центар, сауна центар, wellness & spa центар, теретана, ајурведа центар, засебна просторија за пиење на термалната вода, во понуда се и два ресторани, кафетерија, разновидна анимација и забава. Собите се опремени со мини бар, ТВ, телефон, интернет, фен, бањарка. Собите се со или без балкон, со или без помошно легло. Хотелот има и соби каде што може да се престојува со домашен миленик /на барање и со доплата/. Хотелот поседува и соби прилагодени за инвалиди.

СЛИКИ И УСЛОВИ

За валидна резервација потребна е уплата од мин. 50% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање. Плаќањето е во денари по курс 1 еур=62 ден.

Барање за резервација

Слични понуди

PALM BEACH Resort **** – Hurgada

Hotel ANGELINA 3* – Sidari, Corfu

MARIA – Edipsos, Evia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel