Sani Beach Hotel ***** - Akti Sani, Kassandra

ЛЕТО 2023

Услуга

HB

Оддалеченост од плажа

на плажа

Грција

Халкидики>Касандра>Хотели

For all bookings made from 30/06/2023 until 31/07/2023

Valid for ALL rooms

10% Discount | for STAYS from 08/10/2023 – 14/10/2023

Valid ONLY for the Two Bedroom Family Suite Sea View,
Two Bedroom Family Suite Beach Front,
Deluxe Two Bedroom Family Suite Sea View

10% Discount | for STAYS from 02/09/2023 – 27/09/2023

Sani Beach HotelЛуксузен хотел во склоп на комплексот Sani Resort. Сместен на убава приватна песочна плажа. Хотелски содржини: луксузен спа центар /забранет влез за помлади од 16 год./, 2 отворени греани базена, менувачница, паркинг, 6 конференциски сали, удобни соби и апартмани, ресторани, барови, продавници, мини клуб, клуб за тинејџери, кино, забава, спортски терени, анимација. Лежалките, чадорите и пешкирите за сите 3 песочни плажи – бесплатни. Тука е и пливачкиот центар на резортот, како и детските тобогани. Посебни погодности за бебиња. За сталните посетители специјални понуди! Хотелот се состои од 2 згради. Реновиран  2014 год. Неколку години ја има добиено меѓународната награда за најдобар семеен хотел.

Вкупно 392 соби: Double Room Economy (~25 m2), Double Rooms Sea View/Garden View (~25 m2), Family Rooms Sea View/Garden View (~50 m2), Junior Suites Sea View/Garden View (~35 m2), Panorama Junior Suites (~40 m2), One Bedroom Family Suites SV (~50 m2), Two Bedroom Family Suites SV (~75 m2), Deluxe One Bedroom Family Suite SV (~ 80 m2); Deluxe Two Bedroom Family Suite SV (~ 125 m2); One Bedroom Family Suites Beach Front SV (~70 m2), Two Bedrooms Family Suites Beach Front (~105 m2). 

Во собите: балкон, прозорци од подот до плафонот, фен, бањарка, папучи, луксузен сет за купатило /Ane Semonin/, француски кревет или два единечни, душеци Dream Bed, плазма TV, SAT TV, CD/DVD плеер, Wi-Fi, телефон, индивидуална клима, ел. сеф, мини бар, кафе/чај, апарат за кафе Nespresso. Поклон за добредојде – шише вино и шише вода. Личен батлер.

*Хотелот поседува рампи за лица со пречки во движење, но нема специјални соби

Поради чести менувања на цените од страна на хотелеите,

Ве молиме за истите да се информирате директно во агенција!

070 399 359

070 279 395

раб. време: понеделник – петок /10:00-18:00/

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

Цените се во ЕУР, плаќањето задолжително во денарска противвредност по курс 1 ЕУР = 62 МКД!

Во цената не е вклучена таксата за престој, се плаќа во хотелот!

Можеби ќе Ви се допадне

MAKRYAMMOS BUNGALOWS **** – Makryammos Beach, Tasos

ALEXANDRA 1 – Nikiti, Sithonia

VASILIS – Nei Pori, Pieria

IOANNIS – Asprovalta, Strimonikos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel