Hoteli Jelak i Kopaonik *** - Lukovska Banja

WELLNESS & SPA СРБИЈА

Услуга

Локација

Падините на Копаоник

Srbija

Lukovska Banja

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА НОЕМВРИ И ДЕКЕМВРИ

Луковска Бања се наоѓа на југот на Србија, на источните падини на Копаоник, на надморска височина од 681 m и е највисока бања во Србија. Благодарејќи на тоа што е опкружена со планини има блага и умерена клима. Позната е по изобилие на минерални води, недопрена природа и чист воздух. По бројот на минералните извори со разновиден состав и температури, како и издашноста (преку 100 l/s), Луковска Бања спаѓа во најбогатите бањи во Србија. Се препорачува за следните заболувања:

 1. воспалителен ревматизам
 2. дегенеративен ревматизам
 3. остеопороза
 4. гихт
 5. состојби по кршење на коските и хируршки интервенции на коскено-зглобен систем
 6. гинеколошки заболувања

HOTEL JELAK *** LUKOVSKA BANJA

Период на престој:

01.11 – 25.12.2019

5 дена / 4 ноќевања 135 еур по лице

4 дена / 3 ноќевања 103 еур по лице

Цената вклучува:

 • сместување во двокреветни соби на услуга полн пансион

 • секојдневно користење на новиот спа центар

 • секојдневно користење на надворешниот и внатрешниот базен со темп. на термалната вода од 33 – 35 °С

 • рачна масажа во траење од 10 мин.

 • Вежби во базенот

 • бесплатен бежичен интернет

 • бесплатен паркинг

Услови за деца:

 • Деца до 9 год. со 2 возрасни бесплатно

 • Деца од 9 – 14 год. со 2 возрасни 50% попуст

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50%. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.

СЛИКИ И УСЛОВИ

Основен БО ден подразбира:

 • Сместување во двокреветни Стандард соби во хотелите Јелак и Копаоник (ТВ, мини-бар, бањарки, фен),
 • Преглед кај дежурните доктори;
 • Балнеотерапија: капење во лековита вода (внатрешни џакузи базени, надворешни базени, „извори“ во Горната Бања – места на природните извори на термалната вода),хидрокинези терапија (групни вежби во базенот со лековита вода);
 • 24-часовен надзор на докторите, отпусна листа;
 • секојдневно користење на теретана и спортските терени (асфалтирани терени за мали спортови: кошарка, ракомет, одбојка);
 • користење на сала за забава: пинг понг, билијар, пикадо;
 • анимациска програма со терапевт-рекреатор: групни вежби во теретана и на отворено, прошетки по околицата;
 • Полн пансион: појадок – избор од 10 јадења, ручек и вечера по пат на анкета (3 јадења на денско мени + диета), уз ручек се послужува супа или чорба, десерт или овошје; по препорака од доктор се воведува посебна диетална исхрана (за дијабетичари, за заболени од висок крвен притисок, безглутеинска диета);
 • WiFi интернет;
 • такса за престој.

Комплетен БО ден подразбира: основен БО ден + пет терапии на ден (се спроведуваат секојдневно, и за време на викенди и празници):

 • хидромасажа во лековита вода (бисерна купка или подводна масажа);
 • апликација на лековита кал (до 2 апликации);
 • електротерапија (диадинамик, интерферентна струја, ТЕНС, ултразвук, солукс ламба, мускулен стимулатор, биоптрон ламба);
 • мануелна (рачна) масажа – сегментна.

Побарај понуда

Слични понуди

Konstantin Beach Hotel *** – Alykes, Zakintos

Sithonia Village Hotel *** – Gerakini, Sithonia

Art of Travel

 • Лондонска 2/17А Скопје

 • +389 2 305 1905

 • +389 70 27 93 95

 • artoftravel.mk@gmail.com

 • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel