VILA IDI - VALONA, Albanija

AЛБАНИЈА - ЛЕТО 2021

ПРЕВОЗ

Автобуски / сопствен

Оддалеченост од плажа

100 m

Албанија

Валона

Вила Idi располага со 1/3  студија, со опременa кујна, купатило, ТВ и WIFI. Дел од собите гледаат директно кон морето, страничен поглед на море и кон планина. Пред вилата има сопствен двор. Секоја соба располага со тераса масичка и столици. Се наоѓа на 100м од градската песочна плажа и 70м до шетачката зона, каде ќе најдете безброј ресторани, кафетерии…

СЛИКИ И УСЛОВИ

Напомена:

·   Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 8 дена / 7 ноќевања без вклучен превоз

·   Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 10.00 часот

·   Вилата се наоѓа на угорница со прекрасен поглед кон морето

·   За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин

·   Климата е вклучена

·   Вилата поседува WIFI

·   Препорачуваме патничко осигурување поради новите протоколи

·   Агенцијата нема одговорност за трансфер до вилата доколку користите превоз од друга компанија.

·   Ве информираме за новите протоколи околу Ковид-19 и користење на превоз – капацитетите во автобус/минибус ќе се користат согласно протоколот од 75% пополнетост

 

 

ПРЕВОЗ:

·      Цена на повратен билет – 45 евра;

·      Деца до 2 години бесплатно (без седиште);

·      Деца од 3-12 год. – 35 евра

 

Превозот со Автобус / Минибус се извршува до туристичката дестинација односно до местото што дозволува да застане автобусот близу вилата

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од автобусот до вилата

Патувањето за Валона се реализира преку граничниот премин Ќафасан-Струга и може да се патува со важечка лична карта или пасош не постар од 3 месеци.

 

 

Време на поаѓање за Валона:

01:00h Штип (Нова пошта)

01:30h Куманово (Окта автопат, рафинерија)

02:00h Скопје (Хотел Вип)

02:45h Тетово (Влез на Макпетрол)

03:45h Кичево (бензинска пумпа Лукоил)
04:45h Охрид (Влез аеродром)
05.00h Струга (кружниот тек излез)

 

Важни информации:

·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз.

·  Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·  Побарајте број од водичот 1 ден пред тргнување

·  Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)

·  Превозот ги остава патниците до најблиската локација на сметувањето каде може да се паркира автобус/минибус

·  Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

·  За отказ на резервација во “рана уплата” или резервации во “последен момент”, не се враќа уплатениот износ

·  За резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума

·  За рана уплата со попуст потребна е уплата од 50% од цената на аранжманот

Важат Општите услови на Организаторот         

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Parthenon House – Neos Marmaras, Sithonia

IOANNIS PARADISE – Pefkohori, Kassandra

CORAL Hotel *** – Skala Rachoni, Tasos

Hotel Belvi **** – Ohrid

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel