Dimitris House - Asprovalta, Strimonikos

ЛЕТО 2020

Превоз

Сопствен

Оддалеченост од плажа

50 метри

Грција

Залив Стримоникос>Аспровалта

15% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 13.03.2020

10% ПОПУСТ ЗА 40% АВАНС СО РЕЗЕРВАЦИЈА И ДОПЛАТА ДО 01.05.2020

Се наоѓа во поширокиот центар на Аспровалта, покрај главното шеталиште, на околу 50 m oд плажа. Студијата се комплетно опремени, а поголем дел се со поглед на море. Има и скара во убаво уредениот двор. Паркирањето е дозволено пред куќата.

Тип на сместување:
1/2 studio – во една просторија чајна кујна и еден брачен кревет.
1/3 studio -во една просторија чајна кујна и еден брачен кревет и еден единечен кревет или три единечни кревети.
1/4 studio – во една просторија чајна кујна со два брачни кревети.

Во некои случаеви можни се отстапувања од стандардните димензии на креветите.

СОДРЖИНА НА КУЌАТА: двор, скара, WI-FI.

СОДРЖИНА НА СТУДИЈАТА: чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, гарнитура за седење на тераса, клима, купатило, LCD TV, решо, балкон.

ГАЛЕРИЈА

Напомени 

Цената вклучува користење интернет. Климата се доплаќа 5 € по ден.

Две деца до 10 год можат да користат еден кревет.

 

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.

 

Барање за резервација

Слични понуди

Hotel Park Gardenia **** – Bansko

Alexandra – Nikiti, Sithonia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel