VILA CAMELIA - VALONA, Albanija

AЛБАНИЈА - ЛЕТО 2021

ПРЕВОЗ

Автобуски / сопствен

Оддалеченост од плажа

200 m

Албанија

Валона

Вила Camellia располага со 1/2 и 1/3  студија со опременa кујна, купатило, балкон, ТВ и WIFI. На покривот има голема заедничка тераса со поглед кон морето, каде можете да го поминете вашето слободно време за играње карти или да испиете некое кафе. Се наоѓа на 200м од градската песочна плажа и во непосредна близина на шетачката зона, каде ќе најдете безброј ресторани, кафетерии…

СЛИКИ И УСЛОВИ

Напомена:

·   Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 8 дена / 7 ноќевања без вклучен превоз

·   Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 10.00часот

·   За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин

·   Употреба на клима 2 евра од ден по студио (се плаќа во самиот објект)

·   Вилата поседува WIFI

·   Препорачуваме патничко осигурување поради новите протоколи

·   Агенцијата нема одговорност за трансфер до вилата доколку користите превоз од друга компанија.

·   Ве информираме за новите настани околу Ковид-19 користење на превоз капацитетите во автобус/минибус ќе се користат согласно протоколот од 75% капацитет

 

 

ПРЕВОЗ:

·      Цена на повратен билет – 45 евра;

·      Деца до 2 години бесплатно (без седиште);

·      Деца од 2-12 год. – 35 евра

 

Превозот со автобус / минибус се извршува до туристичката дестинација односно до местото што дозволува да застане автобусот близу вилата

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од автобусот до вилата

Патувањето за Валона се реализира преку граничниот премин Ќафасан-Струга и може да се патува со важечка лична карта или пасош не постар од 3 месеци.

 

 

Време на поаѓање за Валона:

01:00h Штип (Нова пошта)

01:30h Куманово (Окта автопат, рафинерија)

02:00h Скопје (Хотел Вип)

02:45h Тетово (Влез на Макпетрол)

03:45h Кичево (бензинска пумпа Лукоил)
04:45h Охрид (Влез аеродром)
05.00h Струга (кружниот тек излез)

 

Важни информации:

·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз.

·  Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·  Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)

·  Превозот ги остава патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/минибус

·  Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

·  За отказ на резервација во “рана уплата” или резервации во “последен момент”, не се враќа уплатениот износ

·  За резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума

·  За рана уплата со попуст потребна е уплата од 50% од цената на аранжманот

·  Важат Општите услови на Организаторот

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel