Bianco Olympico Beach Resort **** - Vatopedi, Sithonia

ЛЕТО 2023

Услуга

All inclusive

Оддалеченост од плажа

100 m

Грција

Халкидики>Ситонија>Хотели

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.05.2023 ЗА 50% АВАНС СО РЕЗЕРВАЦИЈА ЗА ПРЕСТОЈ ОД 12.05-01.06. И ОД 05.06-10.06.2023
*ЗА ПЛАЌАЊЕ СО КАРТИЧКА ПОПУСТОТ СЕ НАМАЛУВА ЗА 2%

Bianco Olympico Beach Resort 4* се наоѓа на 2.5 km од селото Ватопеди, на возвишение над кристално чисто море и непрегледна песочна плажа, со преубав поглед на Егејско море и незаборавни зајдисонца. Опкружен со маслинови дрвја, Bianco Olympico Beach Resort, е одличен избор за одмор, со комбинација на модерно сместување и убава медитеранска и грчка кујна. Поради својата местоположба е одличен избор за појдовна точка и истражување на северниот дел од Ситонија, Метаморфози е на само 4км оддалеченост, Никити 11 км, Вурвуру 27 км. Хотелот нуди: лифт, паркинг, интернет, ресторан, барови, базен, организирана плажа со лежалки и чадори, детски базен, дневна и вечерна анимација, пешкири за плажа со депозит, терени за тенис и кошарка. Dress code е задолжителен за време на оброците. Собите се опремени со: клима уред, балкон, мини бар, сеф, ТВ, интернет. 

Поради често менување на цени од страна на хотелите,

Ве молиме за истите да се информирате директно во агенција!

070 399 359

070 279 395

Од понеделник – петок /раб. време 10-18ч/

СЛИКИ И УСЛОВИ

курс 1 еур=62 ден

Туристичка такса се плаќа на лице место, по соба на ден

 

Cancellation policy:
01/05-31/05 & 01/10-16/10:
3-1 days prior to arrival, 50% fees.

01/06-16/06 & 16/09-30/09:
7-1 days prior to arrival, 50% fees.

17/06-09/07 & 28/08-15/09:
10-1 days prior to arrival, 50% fees.

10/07-27/08:
14-1 days prior to arrival, 50% fees.

Non show or early departure, 100%

Можеби ќе Ви се допадне

ALEKA – Nea Plagia, Solunski zaliv

MELITON PORTO CARRAS ***** – Porto Carras

PAPAIKONOMU I – Potos, Tasos

NIKOS – Nea Vrasna, Strimonikos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel